Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
kn87
ED63
D6
KD63
#
E9632
kn
5
E109742
#
KD10
9842
10974
kn8
#
54
K1075
EKkn832
5

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N4101047
S4101047
Ö93283
V93283
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Linse - Ove Järnström Anders Olsson - Sten Ahlgren 4D V-3 E 800 42.0/0.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars Andersson - Jill Franssohn 4 N+2 Kn 480 37.0/5.0
Ulla Borgström - Monica Wester Lars Persson - Stefan Ziedén 4 N+2 Kn 480 37.0/5.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson 4 N+2 Kn 480 37.0/5.0
Cornelia Tiller - Magnus Friberg Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 4 N+2 8 480 37.0/5.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Susanne Levin - Per-Olof Olehn 4 N= Kn 420 26.0/16.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N= K 420 26.0/16.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 4 N= Kn 420 26.0/16.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 4 N= Kn 420 26.0/16.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Peter Moricz - Mats Andersson 4 N= K 420 26.0/16.0
Mona Berge - Ulla Öberg Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N= K 420 26.0/16.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Klas Bellander - Johan Erlandsson 4 N= Kn 420 26.0/16.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Jan Clementsson - Lars Becklén 5 V-3 E 300 18.0/24.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anita Olofsson - Ulf Öjing 5 V-2 6 200 16.0/26.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars G Svensson - Hanna Söderberg 3 S+3 Kn 170 14.0/28.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Thomas Davy - Karen Nielsen 3 S+1 Kn 130 11.0/31.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Carin Millar - Bodil Mörnstad 2 S+2 Kn 130 11.0/31.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Christian Frisk - Mona Andersson 4 V-1 D 100 8.0/34.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Zalman Puterman - Maria Tendler 4 N-1 Kn -50 4.0/38.0
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Björn Karlsson - Ann Bomark 4 N-1 K -50 4.0/38.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 4 N-1 Kn -50 4.0/38.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 3NT N-2 K -100 0.0/42.0
Rutger Persson - Claes Nilsson     - 21.3/-