Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
K973
D96
kn10
Ekn76
#
64
K10543
64
K853
#
D105
Ekn2
ED2
D1042
#
Ekn82
87
K98753
9

Optimalt kontrakt: 5D Ö-3 500
 NT
N594107
S594105
Ö84835
V83734
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Johan Erlandsson Cornelia Tiller - Magnus Friberg 2D S+2 5 580 42.0/0.0
Håkan Linse - Ove Järnström Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N= D 140 40.0/2.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S+2 3 130 38.0/4.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Barbro Melander - Britten Synnergren 2 S+1 5 110 36.0/6.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Lars G Svensson - Hanna Söderberg 4 V-2 Kn 100 32.0/10.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson 2NT Ö-2 9 100 32.0/10.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Lars Persson - Stefan Ziedén 1NT Ö-2 5 100 32.0/10.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Milan Korac - Gunilla Wallin 3 Ö-1 9 50 22.0/20.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT Ö-1 8 50 22.0/20.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Anita Olofsson - Ulf Öjing 2 Ö-1 9 50 22.0/20.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 Ö-1 9 50 22.0/20.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 2NT Ö-1 7 50 22.0/20.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Åke Lindström - Britt Lindberg 2 Ö-1 9 50 22.0/20.0
Jan Clementsson - Lars Becklén Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö-1 9 50 22.0/20.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Susanne Levin - Per-Olof Olehn 2 Ö= 9 -110 9.0/33.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars Andersson - Jill Franssohn 2 Ö= 9 -110 9.0/33.0
Peter Moricz - Mats Andersson Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 2 Ö= 9 -110 9.0/33.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 2 Ö= 9 -110 9.0/33.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Christian Frisk - Mona Andersson 2 Ö= 9 -110 9.0/33.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Carin Millar - Bodil Mörnstad 2 Ö= E -110 9.0/33.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 2 Ö+1 3 -140 1.0/41.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2 Ö+1 9 -140 1.0/41.0
Mona Berge - Ulla Öberg     - 25.9/-