Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
kn1072
D653
kn42
K5
#
9643
E2
D5
109832
#
ED8
K108
107
EDkn64
#
K5
kn974
EK9863
7

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N38845
S38845
Ö104497
V104497
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 2 S+1 10 110 37.0/5.0
Peter Moricz - Mats Andersson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N+1 E 110 37.0/5.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 2 N+1 7 110 37.0/5.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Björn Karlsson - Ann Bomark 2 S+1 2 110 37.0/5.0
Mona Berge - Ulla Öberg Lars G Svensson - Hanna Söderberg 2 N+1 7 110 37.0/5.0
Klas Bellander - Johan Erlandsson Lars Persson - Stefan Ziedén 2 N= 10 110 37.0/5.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Zalman Puterman - Maria Tendler 5 Ö-2 K 100 27.0/15.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT Ö-2 E 100 27.0/15.0
Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö-2 E 100 27.0/15.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 Ö-2 E 100 27.0/15.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 N= 7 90 21.0/21.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Åke Lindström - Britt Lindberg 2 S= E 90 21.0/21.0
Susanne Levin - Per-Olof Olehn Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT Ö-1 E 50 16.0/26.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Thomas Davy - Karen Nielsen 1NT Ö-1 8 50 16.0/26.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 V-1 4 50 16.0/26.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Christian Frisk - Mona Andersson 1NT Ö= E -90 12.0/30.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Lars Andersson - Jill Franssohn 2 S-1 E -100 10.0/32.0
Ulla Borgström - Monica Wester Agneta Johansson - Lars Svensson 3 V= Kn -110 7.0/35.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Carin Millar - Bodil Mörnstad 2 Ö+1 E -110 7.0/35.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Jan Clementsson - Lars Becklén 1NT Ö+1 3 -120 4.0/38.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Cornelia Tiller - Magnus Friberg 2 Ö+2 E -130 2.0/40.0
Håkan Linse - Ove Järnström Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 2 S-3 E -300 0.0/42.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren     - -/19.7