Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
8
764
E84
EKDkn95
#
1075
KDkn10
K105
642
#
Ekn4
9832
Dkn732
8
#
KD9632
E5
96
1073

Optimalt kontrakt: 5 S= 600
 NT
N115498
S115498
Ö17734
V17734
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 5 N+1 D 620 42.0/0.0
Peter Moricz - Mats Andersson Susanne Levin - Per-Olof Olehn 3NT N= 2 600 39.0/3.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Lars Persson - Stefan Ziedén 3NT N= D 600 39.0/3.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 2 S+2 K 170 34.0/8.0
Mona Berge - Ulla Öberg Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 2 S+2 K 170 34.0/8.0
Lars G Svensson - Hanna Söderberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S+2 K 170 34.0/8.0
Håkan Linse - Ove Järnström Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3 N+2 D 150 29.0/13.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren 3 N+2 9 150 29.0/13.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S+1 K 140 26.0/16.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Christian Frisk - Mona Andersson 2NT N= 2 120 24.0/18.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 2 S= K 110 18.0/24.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 N= 3 110 18.0/24.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N= 3 110 18.0/24.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Thomas Davy - Karen Nielsen 2 S= K 110 18.0/24.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Agneta Johansson - Lars Svensson 2 N+1 9 110 18.0/24.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 N-1 2 -100 6.0/36.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 N-1 D -100 6.0/36.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 3NT N-1 D -100 6.0/36.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Milan Korac - Gunilla Wallin 4 N-1 D -100 6.0/36.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Cornelia Tiller - Magnus Friberg 4 N-1 3 -100 6.0/36.0
Klas Bellander - Johan Erlandsson Carin Millar - Bodil Mörnstad 3NT N-1 7 -100 6.0/36.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N-1 8 -100 6.0/36.0
Jan Clementsson - Lars Becklén     - -/25.2