Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.25

Väst giv
alla i zon
8532
87
K10652
96
1074
Ekn102
ED
EK74
96
KD6
kn9873
Dkn8
EKDkn
9543
4
10532

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N35364
S35364
Ö1081079
V1081079
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt-Marie Jeppsson - Stefan Jeppsson Mats G Bååth - Leif Sjögren 3NT Ö-1 Kn 100 35.0/1.0
Liselotte Carlsson - Renée Lindgren Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson 3NT Ö-1 Kn 100 35.0/1.0
Bella Danowsky - Ulf Danowsky Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker 3 V= 2 -110 32.0/4.0
Alice Hammartorp - Roland Hammartorp Iréne Grahn - Gerd Roos 2NT Ö= E -120 28.0/8.0
Birgitta Kjellin - Torsten Kjellin Anders Nordberg - Barbro Melander 2NT Ö= E -120 28.0/8.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Gunilla Stöhr - Sally Winther 2NT V= 2 -120 28.0/8.0
Marianne Jerre - Sven Jerre Marianne Lührs - Gudrun Nilsson 2 V+2 8 -130 24.0/12.0
Bengt Nilsson - Irene Nilsson Rolf Lundahl - Britt-Marie Lundahl 2 V+1 2 -140 21.0/15.0
Sonja Christensson - Elsa Olsson Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist 1 V+2 9 -140 21.0/15.0
Ann-Sofie Åmvall - Ing-Britt Blomstrand Mats Rengbo - Bodil Stenshed 2NT Ö+1 Kn -150 18.0/18.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Karin Eresund - Adam Wasserstrom 2NT V+2 2 -180 16.0/20.0
Mats Larsson - Bertil Kamf Ann Bellander - Catharina Necking 3NT V= 2 -600 13.0/23.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3NT Ö= E -600 13.0/23.0
Gull-Britt Larsson - Annalena Andersson Lisbeth Johnsson - Leif Pantzar 4 V= 2 -620 10.0/26.0
Annika Bååth - Lena Sjögren Marianne Rosenberg - Margaretha Gustafsson 3NT V+1 5 -630 4.0/32.0
Axel Severson - Christina Severson Lars Jeppsson - Rolf Nilsson 3NT V+1 10 -630 4.0/32.0
Ingrid Larsson - Ingrid Wickström Margareth Bengtsson - Inger Edström 3NT V+1 5 -630 4.0/32.0
Ruth Gustavsson - Irma Svensson Vivi Mårtensson - Bertil Mårtensson 3NT V+1 5 -630 4.0/32.0
Berit Kallstenius - Marianne Falck Lena Stålbrink - Ing-Britt Jurén 3NT V+1 5 -630 4.0/32.0