Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.25

Öst giv
N-S i zon
kn8
10432
EK72
E95
1043
kn97
Dkn865
106
ED5
K865
109
Dkn82
K9762
ED
43
K743

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N108899
S108899
Ö34544
V34534
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Alice Hammartorp - Roland Hammartorp Karin Eresund - Adam Wasserstrom 3NT N= D 600 35.0/1.0
Mats Larsson - Bertil Kamf Ann-Sofie Åmvall - Ing-Britt Blomstrand 3NT N= D 600 35.0/1.0
Marianne Lührs - Gudrun Nilsson Iréne Grahn - Gerd Roos 2NT S+2 7 180 31.0/5.0
Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT N+2 5 180 31.0/5.0
Mats Rengbo - Bodil Stenshed Birgitta Kjellin - Torsten Kjellin 1 S+3 Kn 170 28.0/8.0
Bengt Nilsson - Irene Nilsson Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker 2 S+1 D 140 24.0/12.0
Bella Danowsky - Ulf Danowsky Marianne Rosenberg - Margaretha Gustafsson 3 S= Kn 140 24.0/12.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Gull-Britt Larsson - Annalena Andersson 1 S+2 E 140 24.0/12.0
Sonja Christensson - Elsa Olsson Ruth Gustavsson - Irma Svensson 1NT N+1 D 120 20.0/16.0
Mats G Bååth - Leif Sjögren Ann Bellander - Catharina Necking 3 S= 7 110 18.0/18.0
Liselotte Carlsson - Renée Lindgren Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist 1NT N= 6 90 16.0/20.0
Rolf Lundahl - Britt-Marie Lundahl Lisbeth Johnsson - Leif Pantzar 4 S-1 Kn -100 10.0/26.0
Marianne Jerre - Sven Jerre Annika Bååth - Lena Sjögren 3NT S-1 Kn -100 10.0/26.0
Ingrid Larsson - Ingrid Wickström Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3 S-1 Kn -100 10.0/26.0
Gunilla Stöhr - Sally Winther Lars Jeppsson - Rolf Nilsson 1NT N-1 10 -100 10.0/26.0
Berit Kallstenius - Marianne Falck Axel Severson - Christina Severson 3NT S-1 7 -100 10.0/26.0
Anders Nordberg - Barbro Melander Britt-Marie Jeppsson - Stefan Jeppsson 3NT S-2 7 -200 3.0/33.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Lena Stålbrink - Ing-Britt Jurén 3NT S-2 10 -200 3.0/33.0
Vivi Mårtensson - Bertil Mårtensson Margareth Bengtsson - Inger Edström 3NT S-3 10 -300 0.0/36.0