Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.25

Väst giv
Ö-V i zon
ED987
EK764
K
E4
K42
Dkn
D72
Dkn1097
kn653
1052
kn10843
8
10
983
E965
K6532

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N108121010
S108121010
Ö34133
V34133
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Stålbrink - Ing-Britt Jurén Sonja Christensson - Elsa Olsson 4 N+2 8 480 33.0/3.0
Axel Severson - Christina Severson Vivi Mårtensson - Bertil Mårtensson 4 N+2 8 480 33.0/3.0
Lars Jeppsson - Rolf Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N+2 Kn 480 33.0/3.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson 4 N+2 8 480 33.0/3.0
Iréne Grahn - Gerd Roos Ann Bellander - Catharina Necking 4 N+1 8 450 27.0/9.0
Marianne Rosenberg - Margaretha Gustafsson Anders Nordberg - Barbro Melander 4 N+1 8 450 27.0/9.0
Marianne Lührs - Gudrun Nilsson Bella Danowsky - Ulf Danowsky 4 N= 8 420 22.0/14.0
Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker Mats Rengbo - Bodil Stenshed 4 N= 8 420 22.0/14.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Ruth Gustavsson - Irma Svensson 4 N= 8 420 22.0/14.0
Ingrid Larsson - Ingrid Wickström Gunilla Stöhr - Sally Winther 3NT S= 9 400 17.0/19.0
Berit Kallstenius - Marianne Falck Liselotte Carlsson - Renée Lindgren 3NT S= 2 400 17.0/19.0
Ann-Sofie Åmvall - Ing-Britt Blomstrand Rolf Lundahl - Britt-Marie Lundahl 2 N+4 8 230 14.0/22.0
Gull-Britt Larsson - Annalena Andersson Birgitta Kjellin - Torsten Kjellin 3 N+2 8 200 10.0/26.0
Mats G Bååth - Leif Sjögren Marianne Jerre - Sven Jerre 3 N+2 8 200 10.0/26.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Lisbeth Johnsson - Leif Pantzar 3 N+2 3 200 10.0/26.0
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Margareth Bengtsson - Inger Edström 1 N+3 8 170 6.0/30.0
Alice Hammartorp - Roland Hammartorp Bengt Nilsson - Irene Nilsson 1 N+2 8 140 4.0/32.0
Mats Larsson - Bertil Kamf Annika Bååth - Lena Sjögren 3NT N-1 D -50 2.0/34.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Britt-Marie Jeppsson - Stefan Jeppsson 7 S-5 D -250 0.0/36.0