Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.25

Öst giv
ingen i zon
E74
975
kn3
ED952
K1052
EK2
D952
76
83
8643
E84
K1084
Dkn96
Dkn10
K1076
kn3

Optimalt kontrakt: 1NT S= 90
 NT
N76676
S76677
Ö67766
V67766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt-Marie Jeppsson - Stefan Jeppsson Lisbeth Johnsson - Leif Pantzar 2NT N+1 4 150 36.0/0.0
Mats Rengbo - Bodil Stenshed Marianne Lührs - Gudrun Nilsson 2 N= E 90 32.0/4.0
Axel Severson - Christina Severson Ruth Gustavsson - Irma Svensson 2 N= 8 90 32.0/4.0
Sonja Christensson - Elsa Olsson Liselotte Carlsson - Renée Lindgren 2 S= E 90 32.0/4.0
Ann-Sofie Åmvall - Ing-Britt Blomstrand Alice Hammartorp - Roland Hammartorp 1NT Ö-1 10 50 27.0/9.0
Bella Danowsky - Ulf Danowsky Mats G Bååth - Leif Sjögren 2NT Ö-1 D 50 27.0/9.0
Ann Bellander - Catharina Necking Bengt Nilsson - Irene Nilsson 2NT S-1 2 -50 18.0/18.0
Marianne Jerre - Sven Jerre Karin Eresund - Adam Wasserstrom 2 S-1 E -50 18.0/18.0
Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker Rolf Lundahl - Britt-Marie Lundahl 2 N-1 3 -50 18.0/18.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Vivi Mårtensson - Bertil Mårtensson 2 S-1 E -50 18.0/18.0
Margareth Bengtsson - Inger Edström Lena Stålbrink - Ing-Britt Jurén 2NT S-1 E -50 18.0/18.0
Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson Lars Jeppsson - Rolf Nilsson 2 S-1 K -50 18.0/18.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Ingrid Larsson - Ingrid Wickström 2NT S-1 2 -50 18.0/18.0
Anders Nordberg - Barbro Melander Annika Bååth - Lena Sjögren 3 N-2 8 -100 7.0/29.0
Mats Larsson - Bertil Kamf Iréne Grahn - Gerd Roos 2NT S-2 2 -100 7.0/29.0
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Gunilla Stöhr - Sally Winther 2 S-2 E -100 7.0/29.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Berit Kallstenius - Marianne Falck 2NT N-2 8 -100 7.0/29.0
Marianne Rosenberg - Margaretha Gustafsson Gull-Britt Larsson - Annalena Andersson 1NT Ö+1 6 -120 2.0/34.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Birgitta Kjellin - Torsten Kjellin 3NT S-3 2 -150 0.0/36.0