Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2018-03-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2018-03-12

Bricka 12

BK S:t Erik, Sverige 2018.03.12

Väst giv
N-S i zon
K95
10
E10
EKDkn1074
EDkn1063
kn9842
3
2
742
D
KDkn652
865
8
EK7653
9874
93

Optimalt kontrakt: 5NT N= 660
 NT
N1178511
S1178511
Ö26472
V26472
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg 6D V-4 E 800 52/0
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Lil Danielsson - Lars Engebeck 3NT N+2 K 660 47/5
Christian Wiechel - Björn Nordlander Göran Folke - Anne Lundén 3NT N+2 K 660 47/5
Sidney Hage - Sten Svartling Jan Larsson - Roger Lind 3NT N+2 K 660 47/5
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Gill Norberg - Ulla Bohlin 3NT N+2 5 660 47/5
Birger Bogstag - Jan Nordlund Fred Norling - Bertil Wahlström 3NT N+1 E 630 40/12
Johan Säfsten - Lars Nilsson Ellis Wohlner - Bernt Lundberg 3NT N+1 K 630 40/12
Staffan Troell - Clary Sundblad Tom Slettengren - Gunilla Seth 3NT N+1 K 630 40/12
Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg Monica Grangien - Mikael Östlund 5 N= K 600 32/20
Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 5 N= D 600 32/20
Göran Söderlöf - Jarl Karlsson Nils Ahlén - Tore Baars 5 N= 2 600 32/20
Margot Berkefelt - Ingrid Alexanderson Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah 5 N= D 600 32/20
Margaret Siewertz - Lotta Lundqvist Göran Hartzell - Caroline Freund 5 N= D 600 32/20
Martin Berne - Kerstin Berne Peter Törnblom - Peter Flodqvist 4 N+1 K 150 25/27
Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin Inga Bud - Hans Jitelius 3 N+2 K 150 25/27
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Solveig Lewander - Per-Owe Jalde 4 N= D 130 20/32
Karl Lindberg - Bill Nylind Lars Nitell - Gösta Cannerheim 4 N= D 130 20/32
Olle Fahlén - Tomas Clason Anders Björkman - Bengt Stahre 3 N+1 K 130 20/32
Anne Hägglund - Lena Helgesson Elisabeth Forsell - Rolf Norlin 4 Ö-2 E 100 14/38
Barbara Lane - Lennart Ahlgren Inger Gerle - Åsa Trollborg 4 V-2 E 100 14/38
Peter Ahlström - Göran Sundeman Per Stahre - Maria Raftewold 4D V-1 E 100 14/38
Thomas Fischerström - Jan-Erik Grindborg Jane Ellner - Cecilia Lindberg 5 N-1 D -100 8/44
Birgitta Horn af Åminne - Carin Stenberg Per Carlson - Carl-Axel Staël von Holstein 5 N-1 K -100 8/44
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Åsa Albihn - Bengt Nilsson 6 N-1 D -100 8/44
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Christer Bech - Simon Bech 6D N-1 D -200 2/50
Margaret Eriksson - Marianne Karta Kerstin Håstad - Bengt Lauthers 5D N-1 K -200 2/50
Stig Lanfelt - Göran Nilsson Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund 4 S-2 E -200 2/50