Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2018.04.09

Syd giv
Ö-V i zon
K1043
K52
E10
Kkn76
972
D10964
82
985
EDkn
E3
K97653
42
865
kn87
Dkn4
ED103

Optimalt kontrakt: 2 S= 90
 NT
N86677
S85567
Ö57766
V57766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 1NT S+1 8 120 26.0/0.0
Christian Frisk - Mona Andersson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N+1 E 110 23.0/3.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N= E 110 23.0/3.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö-1 E 100 20.0/6.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 2NT S-1 10 -50 15.0/11.0
Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark Lena Kampf - Ann Lilliengren 2NT S-1 8 -50 15.0/11.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Karen Nielsen - Berit Linse 3 N-1 6 -50 15.0/11.0
Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2NT S-1 8 -50 15.0/11.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Karin Eresund - Birgitta Johansson 2 Ö= 8 -90 10.0/16.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2NT S-2 8 -100 6.0/20.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 N-2 E -100 6.0/20.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 N-2 E -100 6.0/20.0
Kent Hermansson - Claudia Sjöberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S-3 8 -150 1.0/25.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Stig Unoson - Björn Klefbohm 3NT N-3 7 -150 1.0/25.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar     - -/13.1