Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-26

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.26

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
EKkn93
E73
K10
K87
#
1074
K102
kn73
D943
#
652
Dkn984
D2
kn62
#
D8
65
E98654
E105

Optimalt kontrakt: 7 N= 1510
 NT
N101291310
S101291310
Ö31401
V31401
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Mona Berge Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund 3NT S+4 2 520 30.0/0.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Björn Klefbohm - Stig Unoson 4 N+3 D 510 27.0/3.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Karen Nielsen - Berit Linse 4 N+3 D 510 27.0/3.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Helena Cewers - Helen Lundin 3NT N+3 4 490 23.0/7.0
Kjell Åke Nilsson - Lars Becklén Gösta Wiik - Jan Strandberg 3NT S+3 6 490 23.0/7.0
Christian Frisk - Mona Andersson Barbro Melander - Anders Nordberg 4 N+2 D 480 20.0/10.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup 3NT N+2 D 460 16.0/14.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Tina Arvidsson - Karin Ringsberg 3NT N+2 8 460 16.0/14.0
Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson Berith Rydnemalm - Bengt Nilsson 3NT S+2 2 460 16.0/14.0
Karin Sjögren - Gitte Felländer Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT N+1 8 430 9.0/21.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3NT N+1 4 430 9.0/21.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N+1 10 430 9.0/21.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+1 D 430 9.0/21.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 N= 2 420 4.0/26.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mats Andersson - Peter Moricz 2 N+2 D 170 2.0/28.0
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT N-1 8 -50 0.0/30.0
Marianne Servin - Ulla Öberg     - -/16.4