Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.19

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
96
8753
E65
9642
#
75
104
9742
EK1053
#
KD103
Ekn62
KD103
kn
#
Ekn842
KD9
kn8
D87

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -600
 NT
N43554
S43554
Ö910889
V910879
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Tina Arvidsson - Karin Ringsberg 1 S+1 10 110 31.0/1.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1 S+1 4 110 31.0/1.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Lars Persson - Olov Hägerfors 3 Ö-1 7 100 26.0/6.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT Ö-1 7 100 26.0/6.0
Ulla Borgström - Monica Wester Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2NT Ö-1 4 100 26.0/6.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Leif Ekblad - Ellinor Madsen 1NT S= 5 90 22.0/10.0
Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark Per Boberg - Kerstin Boberg 1 S-1 9 -50 20.0/12.0
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup 2 Ö+1 K -110 18.0/14.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 2 Ö+2 E -130 15.0/17.0
Siv Jarlvik - Christina Sjöberg Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3 V+1 9 -130 15.0/17.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 V+1 6 -140 12.0/20.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Gun Bellander - Ulla Lundström 2NT Ö+2 E -180 10.0/22.0
Karen Nielsen - Berit Linse Agneta Johansson - Jane Brändemar 2NT Ö+3 4 -210 8.0/24.0
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan Björn Klefbohm - Stig Unoson 3NT Ö= 2 -600 6.0/26.0
Bodil Wikström - Johnny Nielsen Christian Frisk - Mona Andersson 3NT Ö+1 4 -630 3.0/29.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT V+1 9 -630 3.0/29.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Mats Holm - Svante Berglund 3NT Ö+2 4 -660 0.0/32.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde     - 16.4/-