Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.19

? ?
Syd giv
alla i zon
#
KD74
ED762
E2
86
#
9653
Kkn10
D109
Kkn5
#
Ekn82
93
K8653
74
#
10
854
kn74
ED10932

Optimalt kontrakt: 3 S= 110
 NT
N85856
S95857
Ö46476
V46486
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N= 4 140 29.0/3.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark 3 N= 3 140 29.0/3.0
Siv Jarlvik - Christina Sjöberg Leif Ekblad - Ellinor Madsen 3 N= 6 140 29.0/3.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N+1 E 140 29.0/3.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Gunlis Åberg - Mona Berge 2 N= 7 110 24.0/8.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Tina Arvidsson - Karin Ringsberg 4 N-1 5 -100 18.0/14.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Karen Nielsen - Berit Linse 4 N-1 2 -100 18.0/14.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 3 N-1 7 -100 18.0/14.0
Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup Gun Bellander - Ulla Lundström 2 N-1 9 -100 18.0/14.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bodil Wikström - Johnny Nielsen 3 N-1 3 -100 18.0/14.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 N-2 6 -200 10.0/22.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Lars Persson - Olov Hägerfors 4 N-2 7 -200 10.0/22.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 N-2 7 -200 10.0/22.0
Christian Frisk - Mona Andersson Hans Ryning - Gösta Wiik 2NT N-3 3 -300 4.0/28.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 N-3 5 -300 4.0/28.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N-3 5 -300 4.0/28.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mats Holm - Svante Berglund 3NTD N-4 3 -1100 0.0/32.0
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan     - 11.8/-