Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.19

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
D103
D98
K97654
3
#
kn654
Ekn
832
Kkn87
#
EK8
K732
ED
ED64
#
972
10654
kn10
10952

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N14322
S14322
Ö129101111
V129101111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Christian Frisk - Mona Andersson 6NT Ö-3 2 150 32.0/0.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup 6NT Ö-2 2 100 26.0/6.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Barbro Melander - Britten Synnergren 6NT V-2 4 100 26.0/6.0
Siv Jarlvik - Christina Sjöberg Mats Holm - Svante Berglund 6NT Ö-2 10 100 26.0/6.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 6NT Ö-2 10 100 26.0/6.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Hans Ryning - Gösta Wiik 6NT Ö-2 Kn 100 26.0/6.0
Leif Ekblad - Ellinor Madsen Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 6NT V-1 6 50 19.0/13.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Bodil Wikström - Johnny Nielsen 6NT Ö-1 4 50 19.0/13.0
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö= 2 -400 16.0/16.0
Lars Persson - Olov Hägerfors Karen Nielsen - Berit Linse 3NT Ö+1 5 -430 12.0/20.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Tina Arvidsson - Karin Ringsberg 3NT V+1 5 -430 12.0/20.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark 3NT V+1 9 -430 12.0/20.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT Ö+2 6 -460 6.0/26.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT Ö+2 10 -460 6.0/26.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Björn Klefbohm - Stig Unoson 3NT Ö+2 2 -460 6.0/26.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT Ö+3 Kn -490 1.0/31.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan 3NT Ö+3 4 -490 1.0/31.0
Ulla Borgström - Monica Wester     - -/20.0