Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.19

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
K10
E1096
K10752
104
#
E973
D75
9864
D3
#
D8642
kn
D3
Ekn872
#
kn5
K8432
Ekn
K965

Optimalt kontrakt: 5NT N= 460
 NT
N81011511
S81011511
Ö52182
V52182
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Per Boberg - Kerstin Boberg 4 S+1 D 450 31.0/1.0
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan Bodil Wikström - Johnny Nielsen 4 S+1 6 450 31.0/1.0
Karen Nielsen - Berit Linse Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 S= D 420 25.0/7.0
Ulla Borgström - Monica Wester Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 S= E 420 25.0/7.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 S= 3 420 25.0/7.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Björn Klefbohm - Stig Unoson 4 S= 7 420 25.0/7.0
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Lars Persson - Olov Hägerfors 3 S+2 6 200 18.0/14.0
Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 V-2 E 200 18.0/14.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Leif Ekblad - Ellinor Madsen 3 Ö-2 2 200 18.0/14.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 S+1 E 170 14.0/18.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Gun Bellander - Ulla Lundström 3 S= 9 140 10.0/22.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark 3 S= 9 140 10.0/22.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Siv Jarlvik - Christina Sjöberg 3 S= E 140 10.0/22.0
Tina Arvidsson - Karin Ringsberg Anne-Catherine Svenning - Eva Persson 4 S-1 D -50 4.0/28.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Marianne Servin - Ulla Öberg 4 S-1 E -50 4.0/28.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Christian Frisk - Mona Andersson 4 S-1 7 -50 4.0/28.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 4D S-1 E -100 0.0/32.0
Mats Holm - Svante Berglund     - 22.0/-