Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.19

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
kn
D942
Ekn7643
K6
#
9
EKkn865
K109
1095
#
KD632
103
852
D87
#
E108754
7
D
Ekn432

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N10108108
S10107108
Ö33533
V23433
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Ryning - Gösta Wiik Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan 3D V-4 K 800 31.0/1.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4D V-4 E 800 31.0/1.0
Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup Karen Nielsen - Berit Linse 4 S= E 620 28.0/4.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT N= 10 600 26.0/6.0
Lars Persson - Olov Hägerfors Tina Arvidsson - Karin Ringsberg 4 V-4 Kn 200 24.0/8.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3 V-3 K 150 21.0/11.0
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark 3 V-3 Kn 150 21.0/11.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Barbro Melander - Britten Synnergren 3 S= E 140 18.0/14.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 V-2 Kn 100 10.0/22.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 V-2 Kn 100 10.0/22.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Agneta Johansson - Jane Brändemar 2 V-2 E 100 10.0/22.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Gun Bellander - Ulla Lundström 3 V-2 Kn 100 10.0/22.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Leif Ekblad - Ellinor Madsen 2 V-2 Kn 100 10.0/22.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Björn Klefbohm - Stig Unoson 3 V-2 Kn 100 10.0/22.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Ulla Borgström - Monica Wester 3 V-2 Kn 100 10.0/22.0
Christian Frisk - Mona Andersson Siv Jarlvik - Christina Sjöberg 4 S-1 E -100 2.0/30.0
Mats Holm - Svante Berglund Bodil Wikström - Johnny Nielsen 3NT N-2 10 -200 0.0/32.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson     - -/14.9