Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-12

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.12

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
D9765
Ekn3
EK8
kn8
#
kn8
D72
63
E109654
#
K42
K954
D
KD732
#
E103
1086
kn1097542

Optimalt kontrakt: 6D Ö-3 500
 NT
N4116117
S4116117
Ö91714
V91714
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christian Frisk - Mona Andersson Svante Dahl - Monica Borg 4 N+2 D 680 32/0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund 4 N+1 D 650 29/3
Mats Holm - Svante Berglund Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 4 N+1 D 650 29/3
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Gunlis Åberg - Mona Berge 5D Ö-2 E 300 26/6
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N+3 D 200 23/9
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Karen Nielsen - Berit Linse 3 N+2 D 200 23/9
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 S+2 E 150 18/14
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson 4 S+1 E 150 18/14
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup 3 N+2 K 150 18/14
Anders Nordberg - Barbro Melander Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3 V-2 E 100 13/19
H.O. Thulin - Arne Hansson Bibi Jönsson - Willy Landgren 5 Ö-2 E 100 13/19
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 4 Ö-1 E 50 10/22
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 5 S-1 E -100 8/24
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Ulla Borgström - Monica Wester 3 V+1 E -130 6/26
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan Agneta Johansson - Jane Brändemar 3NT N-2 K -200 4/28
Hans Ryning - Gösta Wiik Stig Unoson - Sonja Lindblom 4D Ö= E -510 2/30
Klas Bellander - Jan Clementsson Annette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 3 S-6 2 -600 0/32