Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-12

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.12

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
D92
D1093
10872
kn6
#
107
K6
Ekn
D1087532
#
K6
E8752
KD65
E4
#
Ekn8543
kn4
943
K9

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -600
 NT
N12462
S12462
Ö1110978
V108867
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 Ö-2 Kn 200 31/1
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 4 Ö-2 E 200 31/1
Agneta Johansson - Jane Brändemar Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 Ö-1 E 100 22/10
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 Ö-1 E 100 22/10
Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö-1 E 100 22/10
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 5 V-1 2 100 22/10
Svante Dahl - Monica Borg H.O. Thulin - Arne Hansson 3NT Ö-1 Kn 100 22/10
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT Ö-1 E 100 22/10
Christian Frisk - Mona Andersson Karen Nielsen - Berit Linse 3NT Ö-1 8 100 22/10
Anders Nordberg - Barbro Melander Ulla Borgström - Monica Wester 4 V= 2 -130 13/19
Annette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg Gunlis Åberg - Mona Berge 4 V= 2 -130 13/19
Marianne Servin - Ulla Öberg Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3 S-3 7 -150 10/22
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Stig Unoson - Sonja Lindblom 3 Ö+1 E -170 8/24
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Hans Ryning - Gösta Wiik 3D S-3 3 -500 5/27
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan 3D S-3 E -500 5/27
Mats Holm - Svante Berglund Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 4 Ö= K -620 2/30
Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup Klas Bellander - Jan Clementsson 3NT Ö+2 Kn -660 0/32