Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-12

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.12

? ?
Väst giv
alla i zon
#
108
kn9543
kn1095
95
#
Ekn65
D8
EK3
ED43
#
KD4
K76
642
kn1082
#
9732
E102
D87
K76

Optimalt kontrakt: 6 V= -1370
 NT
N14522
S14522
Ö12981111
V12981111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Mona Berge Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 V-1 Kn 100 32/0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 V= Kn -620 30/2
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan Stig Unoson - Sonja Lindblom 3NT V+1 4 -630 26/6
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Svante Dahl - Monica Borg 3NT V+1 Kn -630 26/6
Annette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT V+1 3 -630 26/6
Ulla Borgström - Monica Wester Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT V+2 4 -660 14/18
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 3NT V+2 5 -660 14/18
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Anders Nordberg - Barbro Melander 3NT V+2 9 -660 14/18
Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund Agneta Johansson - Jane Brändemar 3NT Ö+2 2 -660 14/18
H.O. Thulin - Arne Hansson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT Ö+2 8 -660 14/18
Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT V+2 Kn -660 14/18
Marianne Servin - Ulla Öberg Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson 3NT V+2 Kn -660 14/18
Christian Frisk - Mona Andersson Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3NT Ö+2 Kn -660 14/18
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Klas Bellander - Jan Clementsson 3NT V+2 3 -660 14/18
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT V+3 3 -690 2/30
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Mats Holm - Svante Berglund 3NT V+3 5 -690 2/30
Karen Nielsen - Berit Linse Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT V+3 Kn -690 2/30