Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2018-04-25 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2018-04-25

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Olle Eriksson - Erling Lidin 3 V-2 10 100 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 V-1 10 50 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 V-1 2 50 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 V-1 10 50 4.0/4.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT V+1 10 -430 0.0/8.0
- Ingemar Johansson     - -/4.7

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 S-1 7 -100 7.0/1.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Olle Eriksson - Erling Lidin 4 S-1 E -100 7.0/1.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 Ö+2 K -170 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 5 N-2 E -200 2.0/6.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3D V= E -470 0.0/8.0
- Ingemar Johansson     - -/4.7

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Olle Eriksson - Erling Lidin 2 S+1 7 140 5.0/3.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 N+1 K 140 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 S+1 7 140 5.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 N+1 K 140 5.0/3.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 N-2 K -100 0.0/8.0
- Ingemar Johansson     - -/4.7

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 V-1 E 100 7.0/1.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Gudrun Jansson - Lasse Jansson 4 V-1 E 100 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 V= 9 -620 2.0/6.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson - Ingemar Johansson 4 V= K -620 2.0/6.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Astrid Ericson - Siv Röding 4 V= E -620 2.0/6.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius     - -/2.8

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 N-1 Kn -100 8.0/0.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson - Ingemar Johansson 4 Ö+1 D -150 5.0/3.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Astrid Ericson - Siv Röding 4 Ö+1 D -150 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 5 Ö= D -400 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT V+2 E -460 0.0/8.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius     - -/2.8

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1NT Ö-2 5 200 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT V-1 E 100 6.0/2.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Astrid Ericson - Siv Röding 1NT Ö= 3 -90 4.0/4.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson - Ingemar Johansson 1NT Ö+1 9 -120 1.0/7.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 1NT Ö+1 2 -120 1.0/7.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius     - -/2.8

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Olle Eriksson - Erling Lidin 3NT S+1 3 630 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 4 N= 8 620 6.0/2.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3NT S= Kn 600 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 2NT S+2 2 180 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Pass   0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.2

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3 S= K 140 7.0/1.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S= K 140 7.0/1.0
- Ingemar Johansson Olle Eriksson - Erling Lidin 2NT S-1 K -50 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 4 S-2 K -100 1.0/7.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 4 N-2 E -100 1.0/7.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.2

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S+1 6 430 8.0/0.0
- Ingemar Johansson Olle Eriksson - Erling Lidin 3NT S= 2 400 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 3NT S= 6 400 3.0/5.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3NT S= 2 400 3.0/5.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3NT S= 6 400 3.0/5.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.2

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Olle Eriksson - Erling Lidin 1NT V-3 K 300 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 3 N+1 Kn 170 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 N+1 E 140 4.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 N= 3 110 2.0/6.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius - Ingemar Johansson 2 N-1 Kn -100 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson     - -/3.9

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 3 N-1 4 -50 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö= 7 -140 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 Ö= Kn -140 5.0/3.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius - Ingemar Johansson 4D N-2 D -300 2.0/6.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Olle Eriksson - Erling Lidin 4 Ö= Kn -420 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson     - -/3.9

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Johan Arborelius - Ingemar Johansson 3NT Ö-1 6 50 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 3 V= 9 -140 6.0/2.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Olle Eriksson - Erling Lidin 4 V= 10 -420 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V= 10 -420 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V= 10 -420 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson     - -/3.9

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3NT S+1 K 630 7.0/1.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT N+1 10 630 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Olle Eriksson - Erling Lidin 2 V-3 D 300 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén - Ingemar Johansson 3NT S-2 K -200 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4D S-2 K -500 0.0/8.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson     - -/3.9

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3NT N+2 6 460 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén - Ingemar Johansson 3NT S= K 400 5.0/3.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT N= 4 400 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Olle Eriksson - Erling Lidin 2 S+3 8 150 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT N-1 4 -50 0.0/8.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson     - -/3.9

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kristin Lundgren - Johan Arborelius 4 Ö+2 10 -480 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Olle Eriksson - Erling Lidin 4 Ö+2 10 -480 7.0/1.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT V+3 5 -490 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 6NT Ö+1 9 -1020 2.0/6.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén - Ingemar Johansson 7NT Ö= 9 -1520 0.0/8.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson     - -/3.9

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kristin Lundgren - Johan Arborelius 4 N= 10 420 8.0/0.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 N= 10 140 6.0/2.0
Astrid Ericson - Siv Röding - Ingemar Johansson 3NT Ö-1 Kn 100 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 N-1 9 -50 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3 N-2 9 -100 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.0

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Astrid Ericson - Siv Röding - Ingemar Johansson 4 N-1 D -50 7.0/1.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 N-1 K -50 7.0/1.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kristin Lundgren - Johan Arborelius 4D N-1 E -100 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 4 Ö+2 Kn -170 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 5D N-3 K -500 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.0

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kristin Lundgren - Johan Arborelius 2 N= Kn 110 8.0/0.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT Ö-2 5 100 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 1NT Ö= 4 -90 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding - Ingemar Johansson 3 N-1 5 -100 2.0/6.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 S-2 E -200 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.0

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT Ö-2 3 200 8.0/0.0
- Ingemar Johansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S= 6 140 6.0/2.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Gudrun Jansson - Lasse Jansson 4 S-1 7 -50 3.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 S-1 3 -50 3.0/5.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Kristin Lundgren - Johan Arborelius 4 S-2 3 -100 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling     - -/4.3

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Erling Lidin Kristin Lundgren - Johan Arborelius 1 S+4 Kn 200 8.0/0.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Gudrun Jansson - Lasse Jansson 2 S+2 3 170 5.0/3.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1 S+3 Kn 170 5.0/3.0
- Ingemar Johansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1 S+2 9 140 1.0/7.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 S+1 9 140 1.0/7.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling     - -/4.3

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 S+1 K 140 7.0/1.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3 S= 3 140 7.0/1.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 1NT S= K 90 4.0/4.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Gudrun Jansson - Lasse Jansson 1 Ö= Kn -80 2.0/6.0
- Ingemar Johansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 N-1 K -100 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling     - -/4.3

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3NT S+2 6 460 8.0/0.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 S+1 3 130 6.0/2.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Astrid Ericson - Siv Röding 2 S+1 D 110 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3 S= 6 110 3.0/5.0
- Ingemar Johansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT N-1 8 -50 0.0/8.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin     - -/4.6

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2NT N+1 6 150 8.0/0.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Pass   6.0/2.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Astrid Ericson - Siv Röding 4 N-1 6 -100 2.0/6.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3NT N-1 D -100 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3 N-1 10 -100 2.0/6.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin     - -/4.6

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö-2 10 100 7.0/1.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 Ö-2 9 100 7.0/1.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Astrid Ericson - Siv Röding 2 N-1 7 -50 3.0/5.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3 S-1 7 -50 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Lasse Jansson 2 V= D -110 0.0/8.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin     - -/4.6

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 Ö= 10 -620 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Gudrun Jansson - Lasse Jansson 4 Ö+1 8 -650 4.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö+1 K -650 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 4 Ö+1 10 -650 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Olle Eriksson - Erling Lidin 4 Ö+2 K -680 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.3

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Gudrun Jansson - Lasse Jansson 3NT V-1 6 100 7.0/1.0
Astrid Ericson - Siv Röding Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 4 V-1 8 100 7.0/1.0
- Ingemar Johansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 V= 8 -140 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Olle Eriksson - Erling Lidin 3NT V= 8 -600 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V= 6 -620 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.3

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4D Ö-2 6 300 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 Ö-1 6 50 6.0/2.0
Astrid Ericson - Siv Röding Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3 Ö= 10 -140 4.0/4.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Gudrun Jansson - Lasse Jansson 1NT V+3 2 -180 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Olle Eriksson - Erling Lidin 3NT Ö= 10 -400 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.3

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Lasse Jansson - Ingemar Johansson 4 Ö-2 K 100 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö-1 8 50 5.0/3.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 Ö-1 K 50 5.0/3.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 5 N-1 E -100 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 2 Ö+1 K -140 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.6

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Erling Lidin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 N+1 4 650 8.0/0.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson - Ingemar Johansson 4 N= 7 620 6.0/2.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 N+1 Kn 170 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3 S+1 6 170 2.0/6.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 N+2 2 170 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.6

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3 S= 7 110 8.0/0.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 5D Ö-1 K 100 6.0/2.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 N-3 K -150 4.0/4.0
Kristin Lundgren - Johan Arborelius Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 N-6 K -300 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson - Ingemar Johansson 4 Ö= K -420 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.6

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 6 N= 2 1430 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Astrid Ericson - Siv Röding 4 S+2 8 680 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 5 S+1 5 680 3.0/5.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Kristin Lundgren - Johan Arborelius 5 S+1 8 680 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 S+2 3 680 3.0/5.0
Olle Eriksson - Erling Lidin     - -/4.5

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
- Ingemar Johansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 S= D 140 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Astrid Ericson - Siv Röding 2 S+1 10 140 7.0/1.0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Kristin Lundgren - Johan Arborelius 3NT Ö-1 E 100 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2NT Ö= 5 -120 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3D S-2 10 -300 0.0/8.0
Olle Eriksson - Erling Lidin     - -/4.5

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Kristin Lundgren - Johan Arborelius 1NTD S+1 2 280 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Astrid Ericson - Siv Röding 1NT S+3 2 180 6.0/2.0
Gudrun Jansson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 1NT S+1 2 120 4.0/4.0
- Ingemar Johansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 1NT S= 2 90 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 S-2 2 -100 0.0/8.0
Olle Eriksson - Erling Lidin     - -/4.5