Kommande tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
13/10 Allsvenskan div 2
13/10 Allsvenskan, div 2, rond 4-7
Rapporterade tävlingar
22/09 Allsvenskan, div 3 match 4:1
15/09 BK Albrekts - Guldtävling
05/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2018-02-14 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2018-02-14

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Astrid Ericson - Siv Röding 5D Ö-3 2 500 10/0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 S+1 6 450 8/2
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 S+2 2 200 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 5 Ö-1 2 50 4/6
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 N-1 2 -50 2/8
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 Ö+1 2 -140 0/10

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Astrid Ericson - Siv Röding 2 Ö-1 2 50 10/0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 1 V= 2 -80 8/2
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT Ö= 2 -90 6/4
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 2 N-1 9 -100 4/6
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 1NTD Ö= 2 -180 1/9
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 1NTD Ö= 2 -180 1/9

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT V-3 2 300 10/0
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Astrid Ericson - Siv Röding 3NT V-2 2 200 7/3
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 3NT V-2 2 200 7/3
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2NT V= 2 -120 4/6
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 1NT V+2 6 -150 2/8
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT V= 2 -600 0/10

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT V-3 8 300 9/1
Erik Eriksson - Stig Engström Erik Sundqvist - Johan Arborelius 2NT V-3 2 300 9/1
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2NT V-2 2 200 6/4
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 2NT V-1 2 100 3/7
Axel Berglund - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V-1 2 100 3/7
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 Ö= 3 -90 0/10

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S= E 140 10/0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 V-2 6 100 8/2
Axel Berglund - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 V= 2 -90 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2NT N-1 2 -100 3/7
Erik Eriksson - Stig Engström Erik Sundqvist - Johan Arborelius 2NT N-1 2 -100 3/7
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 S-3 2 -300 0/10

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 6 Ö-1 2 100 8/2
Erik Eriksson - Stig Engström Erik Sundqvist - Johan Arborelius 5 Ö-1 2 100 8/2
Axel Berglund - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 5 Ö-1 2 100 8/2
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 V+1 5 -150 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö+1 2 -150 3/7
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 5 Ö= 6 -600 0/10

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT Ö-2 5 200 10/0
Erik Eriksson - Stig Engström Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2NT V-1 2 100 7/3
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT V-1 2 100 7/3
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Astrid Ericson - Siv Röding 3 V= 3 -140 4/6
Axel Berglund - Lasse Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 Ö+3 2 -150 2/8
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V= 2 -620 0/10

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4D Ö-5 2 1100 10/0
Axel Berglund - Lasse Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 S+1 2 450 8/2
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Astrid Ericson - Siv Röding 2 S+3 9 200 6/4
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 S+2 8 170 2/8
Erik Eriksson - Stig Engström Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 S+1 2 170 2/8
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Åsa Wallner - Leif Jansson 1 S+3 2 170 2/8

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Astrid Ericson - Siv Röding 3NT S+1 5 430 10/0
Erik Eriksson - Stig Engström Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT S= 2 400 7/3
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT S= 2 400 7/3
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 N-1 2 -50 4/6
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S-3 8 -150 1/9
Axel Berglund - Lasse Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 S-3 2 -150 1/9

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Sundqvist - Johan Arborelius 3NT V= 2 -600 10/0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö= 3 -620 5/5
Åsa Wallner - Leif Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 4 V= 6 -620 5/5
Erik Eriksson - Stig Engström Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 Ö= 2 -620 5/5
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö= 2 -620 5/5
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö+1 2 -650 0/10

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S= 3 420 10/0
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Sundqvist - Johan Arborelius 2 N+2 2 170 8/2
Erik Eriksson - Stig Engström Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 N+1 2 140 4/6
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1 S+2 2 140 4/6
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 S+1 2 140 4/6
Åsa Wallner - Leif Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 4 N-1 9 -50 0/10

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Stig Engström Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 S+1 2 170 10/0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V-2 2 100 8/2
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V-1 3 50 5/5
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 V-1 2 50 5/5
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 S-2 2 -200 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 2NT S-4 8 -400 0/10

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 N+2 2 680 10/0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT N+2 8 660 7/3
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Erik Sundqvist - Johan Arborelius 3NT S+2 K 660 7/3
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Astrid Ericson - Siv Röding 4 S+1 2 650 3/7
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Stig Engström 4 N+1 2 650 3/7
Axel Berglund - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 6 N-1 2 -100 0/10

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Stig Engström 3 S= 5 140 10/0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT N-1 4 -50 6/4
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Astrid Ericson - Siv Röding 4 S-1 2 -50 6/4
Axel Berglund - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S-1 2 -50 6/4
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT N-2 2 -100 1/9
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Erik Sundqvist - Johan Arborelius 3NT N-2 4 -100 1/9

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4NT S+2 8 690 9/1
Axel Berglund - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT S+3 2 690 9/1
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Astrid Ericson - Siv Röding 4NT S+1 2 660 6/4
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4NT S= 2 630 3/7
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT S+1 9 630 3/7
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Stig Engström 6NTD S-1 5 -200 0/10

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V-3 2 300 10/0
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 N+2 2 150 8/2
Erik Eriksson - Stig Engström Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 N= 2 130 4/6
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N+2 2 130 4/6
Astrid Ericson - Siv Röding Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 2 N+2 5 130 4/6
Axel Berglund - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT N-1 2 -50 0/10

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Astrid Ericson - Siv Röding Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3 V-1 2 50 10/0
Axel Berglund - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT S-2 2 -100 8/2
Erik Eriksson - Stig Engström Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 Ö= 2 -110 5/5
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Åsa Wallner - Leif Jansson 2 Ö= 2 -110 5/5
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 Ö+1 2 -140 2/8
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V+3 2 -200 0/10

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT N+3 2 690 9/1
Axel Berglund - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT S+3 2 690 9/1
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 5 S+1 2 680 5/5
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S+2 2 680 5/5
Erik Eriksson - Stig Engström Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT N+2 6 660 1/9
Astrid Ericson - Siv Röding Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT N+2 6 660 1/9

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT V-2 5 200 10/0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT V-1 2 100 8/2
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 4 V= 2 -620 6/4
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 V+1 2 -650 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 V+1 2 -650 3/7
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V+2 2 -660 0/10

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 5D V-1 8 200 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 5 V-1 2 100 7/3
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 6NT V-1 2 100 7/3
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 3NT V+1 2 -630 4/6
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Sundqvist - Johan Arborelius 3NT V+2 Kn -660 1/9
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT V+2 2 -660 1/9

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 Ö+1 2 -450 5/5
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 Ö+1 2 -450 5/5
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 Ö+1 5 -450 5/5
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö+1 2 -450 5/5
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V+1 2 -450 5/5
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 4 Ö+1 2 -450 5/5

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Astrid Ericson - Siv Röding Erik Eriksson - Stig Engström 5 V-2 2 200 10/0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö-1 2 100 7/3
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 Ö-1 2 100 7/3
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT Ö= 2 -600 2/8
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT Ö= 2 -600 2/8
Axel Berglund - Lasse Jansson Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT Ö= 2 -600 2/8

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 Ö-3 2 300 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 N= 2 110 7/3
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 N= E 110 7/3
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson Pass   4/6
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erik Sundqvist - Johan Arborelius 3 S-1 5 -100 2/8
Astrid Ericson - Siv Röding Erik Eriksson - Stig Engström 3 Ö= 2 -140 0/10

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 6 N= 2 920 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT S+2 2 460 7/3
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erik Sundqvist - Johan Arborelius 3NT S+2 6 460 7/3
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT S+1 2 430 4/6
Axel Berglund - Lasse Jansson Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 5 N= 2 400 2/8
Astrid Ericson - Siv Röding Erik Eriksson - Stig Engström 3 S-4 2 -200 0/10

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 5 S+1 2 480 10/0
Erik Eriksson - Stig Engström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 N+1 2 450 7/3
Axel Berglund - Lasse Jansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 N+1 2 450 7/3
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 4 S= 2 420 4/6
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT S+4 9 240 2/8
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 N-1 2 -50 0/10

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 Ö-1 2 100 9/1
Erik Eriksson - Stig Engström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö-1 2 100 9/1
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 Ö= 2 -620 3/7
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 4 V= 2 -620 3/7
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö= 6 -620 3/7
Axel Berglund - Lasse Jansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 Ö= 2 -620 3/7

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 V-3 2 150 10/0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT V-2 6 100 8/2
Erik Eriksson - Stig Engström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT N= 2 90 6/4
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3 Ö-1 2 50 3/7
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Sundqvist - Johan Arborelius 2 Ö-1 2 50 3/7
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 3NT S-1 2 -50 0/10

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Erik Eriksson - Stig Engström 2 S+2 2 170 9/1
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 S+2 2 170 9/1
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 S+1 2 140 6/4
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö= K -130 3/7
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö+1 6 -130 3/7
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 5D S-3 2 -800 0/10

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 6 S= 2 1370 10/0
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö+1 6 -170 8/2
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö= E -620 6/4
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö+1 2 -650 2/8
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Erik Eriksson - Stig Engström 5 Ö= 2 -650 2/8
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö+1 2 -650 2/8

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 V-4 2 200 10/0
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N= 2 110 8/2
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4D Ö-1 2 100 5/5
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Åsa Wallner - Leif Jansson 3 Ö-2 6 100 5/5
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö-1 6 50 2/8
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Erik Eriksson - Stig Engström 4D N-2 2 -300 0/10

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Stig Engström 3 S= 6 140 9/1
Axel Berglund - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 1 S+2 2 140 9/1
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 Ö-1 2 50 6/4
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 N-1 K -100 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 S-1 2 -100 3/7
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3 Ö= 2 -110 0/10

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 4 S+3 2 510 10/0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT N+3 2 490 8/2
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Stig Engström 4 N+2 6 480 5/5
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 S+2 2 480 5/5
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 N+1 2 450 1/9
Åsa Wallner - Leif Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 N+1 2 450 1/9

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Stig Engström 3NT S+3 9 490 10/0
Axel Berglund - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 3NT S+2 2 460 8/2
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT N+1 2 430 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT N= 2 400 4/6
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 N+3 2 170 2/8
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT S-1 2 -50 0/10