Kommande tävlingar
23/03
Laholmsguldet 2024
29/03
Trosa BS Guld
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
Rapporterade tävlingar
17/02
Munka Ljungby Guld
03/02
Plattliret BK S:t Erik
26/01
JSM Par - Omgång 1
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
Göteborgs BF
»
Manfred Kamras Minne 2005-11-05
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
Göteborgs BF
Manfred Kamras Minne 2005-11-05
Bricka 2
Göteborgs BF, Sverige 2005.11.05
Öst giv
N-S i zon
EKD10
Ekn8
1096
kn84
8632
KD2
kn7
E932
954
1097643
K5
D7
kn7
5
ED8432
K1065
Nord-Syd
Öst-Väst
Resultat
NS/ÖV
Leif Andréasson - Nils Åhlén
Björn Andersson - Tommy Andersson
690
31.0/1.0
Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo
Johan Wahlberg - Arvid Wikner
690
31.0/1.0
Henrik Johansson - Daniel Svensson
Jan-Olof Fritzne - Lennart Kihlberg
660
26.0/6.0
Torgny Carlsson - Jan Enarsson
Emma Sjöberg - Sandra Rimstedt
660
26.0/6.0
Henrik Noberius - Anders Erikson
Arne Larsson - Johan Upmark
660
26.0/6.0
Hans Jörgensen - Hugo Jörgensen
Pia Andersson - Cecilia Rimstedt
630
21.0/11.0
Jan Becklén - Dan Palmqvist
Eva Andersson - Olle Olsson
630
21.0/11.0
Arne Jordestedt - Ingemar Assarsjö
Geir Surdal - Willy Brown
620
17.0/15.0
Martin Lundberg - Sören Westling
Anders Brunzell - Jim Nielsen
620
17.0/15.0
Karin Nyberg - Christoffer Dückhow
Eva Gunnarsson - Peter Modh
600
14.0/18.0
Marek Drukier - Adam Kamien
Per Östlund - Gerhard Jörgensen
500
12.0/20.0
Bengt Alrud - Frank Lidström
Sten-Ã…ke Ahlgren - Rudi Knutson
200
8.0/24.0
Per-Ola Cullin - Thomas Karlsson
HÃ¥kan Nilsson - Agneta Oppenstam
200
8.0/24.0
Berit Fors - Jan Ahlqvist
Per Sjöberg - Joakim Schmeisser
200
8.0/24.0
Göran Selldén - Ronny Ovesson Ejnell
HÃ¥kan Arebrink - Mats Andihn
150
4.0/28.0
Johan Wedeen - Mietek Warchiwker
Kjell Evensen - Göran Rydell
130
2.0/30.0
Ella Olsson - Ingela Sjöberg
Lars-Åke Gustafsson - Mats Allgöwer
-100
0.0/32.0