Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2018.02.07

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
E109732
863
E843
#
KDkn6
kn109
92
D763
#
5
KD7
K107
EK9854
#
84
E542
Dkn65
kn102

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N38674
S38674
Ö104668
V105768
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 Ö-1 8 100 33.0/3.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 5 Ö-1 8 100 33.0/3.0
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö-1 8 100 33.0/3.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Nicolae Östner - Evert Bengtsson 5 Ö-1 E 100 33.0/3.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 N-2 K -100 27.0/9.0
Monica Gilhorn - Mona Berge Zalman Puterman - Maria Tendler 3 N-2 E -100 27.0/9.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Carin Millar - Bodil Mörnstad 3 Ö+1 8 -130 19.0/17.0
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö= 8 -130 19.0/17.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 Ö+2 8 -130 19.0/17.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Henrik Swensson - Yvonne Tolf 2 Ö+2 4 -130 19.0/17.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bengt Rylander - Lars Svensson 3 Ö+1 8 -130 19.0/17.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bo Månsson - Sonja Christensson 3 Ö+1 D -130 19.0/17.0
Lars G Svensson - Ove Järnström Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 Ö+2 8 -150 9.0/27.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 Ö+1 8 -150 9.0/27.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö+2 8 -150 9.0/27.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö+2 4 -150 9.0/27.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Rutger Persson - Claes Nilsson 4D N-2 E -300 3.0/33.0
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 2D N-2 E -300 3.0/33.0
Ulla Öberg - Ing-Britt Bengtsson Anders Freij - Peter Juhlin 3D N-5 K -1100 0.0/36.0
Klas Bellander - Mats Holm     - -/25.8