Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2018.02.07

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
K6543
75
kn75
972
#
ED
1093
832
EDkn64
#
982
EKDkn64
E94
K
#
kn107
82
KD106
10853

Optimalt kontrakt: 7NT V= -1520
 NT
N04030
S04030
Ö13913913
V13913913
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 Ö+4 6 -260 36.0/0.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 Ö+2 6 -480 33.0/3.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Monica Gilhorn - Mona Berge 4 Ö+2 K -480 33.0/3.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö+3 K -510 21.0/15.0
Bengt Rylander - Lars Svensson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 Ö+3 K -510 21.0/15.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Henrik Swensson - Yvonne Tolf 4 Ö+3 7 -510 21.0/15.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö+3 Kn -510 21.0/15.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Agneta Johansson - Ulla Wästberg 4 Ö+3 6 -510 21.0/15.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 Ö+3 K -510 21.0/15.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 Ö+3 K -510 21.0/15.0
Ulla Öberg - Ing-Britt Bengtsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö+3 K -510 21.0/15.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö+3 K -510 21.0/15.0
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö+3 K -510 21.0/15.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 6 Ö+1 K -1010 5.0/31.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars G Svensson - Ove Järnström 6 Ö+1 K -1010 5.0/31.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 6 Ö+1 K -1010 5.0/31.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 6 Ö+1 7 -1010 5.0/31.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Gunlis Åberg - Torgny Olsson 6 Ö+1 6 -1010 5.0/31.0
Klas Bellander - Mats Holm Anders Freij - Peter Juhlin 6 Ö+1 K -1010 5.0/31.0
Thomas Davy - Karen Nielsen     - 18.8/-