Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2018.02.07

? ?
Syd giv
alla i zon
#
kn106
109
E54
kn9875
#
E83
K65
K9832
K3
#
92
E84
Dkn107
ED42
#
KD754
Dkn732
6
106

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N42673
S42673
Ö8116610
V8116610
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Zalman Puterman - Maria Tendler Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3 V+1 10 -130 34.0/2.0
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 V+1 Kn -130 34.0/2.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Gunlis Åberg - Torgny Olsson 4 V= 9 -130 34.0/2.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 V+1 Kn -150 27.0/9.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V+2 Kn -150 27.0/9.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 V+2 10 -150 27.0/9.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö+1 K -150 27.0/9.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Monica Gilhorn - Mona Berge 5 V= 10 -600 22.0/14.0
Bengt Rylander - Lars Svensson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT Ö+1 K -630 11.0/25.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Henrik Swensson - Yvonne Tolf 3NT V+1 9 -630 11.0/25.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT V+1 Kn -630 11.0/25.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Agneta Johansson - Ulla Wästberg 3NT V+1 Kn -630 11.0/25.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT V+1 9 -630 11.0/25.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT Ö+1 5 -630 11.0/25.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3NT V+1 7 -630 11.0/25.0
Ulla Öberg - Ing-Britt Bengtsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V+1 5 -630 11.0/25.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V+1 Kn -630 11.0/25.0
Klas Bellander - Mats Holm Anders Freij - Peter Juhlin 3NT V+1 Kn -630 11.0/25.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars G Svensson - Ove Järnström 3NT V+2 5 -660 0.0/36.0
Thomas Davy - Karen Nielsen     - 18.8/-