Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2018.02.07

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
E82
D94
kn952
Kkn9
#
K106
Ekn752
KD4
75
#
kn3
863
E10763
D43
#
D9754
K10
8
E10862

Optimalt kontrakt: 5D Ö-3 500
 NT
N955106
S955106
Ö38836
V38836
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 S= 7 620 36.0/0.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 2 S+1 E 140 31.0/5.0
Lars G Svensson - Ove Järnström Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 3 S= 7 140 31.0/5.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 S= K 140 31.0/5.0
Klas Bellander - Mats Holm Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 S= D 140 31.0/5.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Henrik Swensson - Yvonne Tolf 1NT N+1 8 120 26.0/10.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Bengt Rylander - Lars Svensson 2 V-2 5 100 21.0/15.0
Anders Freij - Peter Juhlin Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V-2 2 100 21.0/15.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 3 V-2 2 100 21.0/15.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Zalman Puterman - Maria Tendler 3 Ö-2 10 100 21.0/15.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 V-1 2 50 14.0/22.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Agneta Johansson - Ulla Wästberg 2 V-1 5 50 14.0/22.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Monica Gilhorn - Mona Berge 2 V-1 5 50 14.0/22.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 V= E -110 8.0/28.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 V= E -110 8.0/28.0
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Ulla Öberg - Ing-Britt Bengtsson 2 V= 2 -110 8.0/28.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT Ö+2 4 -150 4.0/32.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 V+2 2 -170 2.0/34.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2NT N-3 6 -300 0.0/36.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist     - 17.1/-