Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2018.02.07

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
4
875
Kkn94
K6543
#
ED1032
EK6
D7
D72
#
K876
kn1094
E62
98
#
kn95
D32
10853
Ekn10

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N77323
S77323
Ö56101110
V56101110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Freij - Peter Juhlin Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 4 V-1 8 100 36.0/0.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 3 V+1 4 -170 33.0/3.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V+1 K -170 33.0/3.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V+3 9 -200 27.0/9.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 V+3 9 -200 27.0/9.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 V+3 5 -200 27.0/9.0
Monica Gilhorn - Mona Berge Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 V+3 9 -200 27.0/9.0
Bengt Rylander - Lars Svensson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 V= 4 -620 21.0/15.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Ove Järnström 4 V= 9 -620 21.0/15.0
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V+1 8 -650 10.0/26.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 V+1 8 -650 10.0/26.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V+1 3 -650 10.0/26.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 V+1 6 -650 10.0/26.0
Ulla Öberg - Ing-Britt Bengtsson Bo Månsson - Sonja Christensson 4 V+1 9 -650 10.0/26.0
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V+1 8 -650 10.0/26.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V+1 3 -650 10.0/26.0
Klas Bellander - Mats Holm Gunlis Åberg - Torgny Olsson 4 V+1 5 -650 10.0/26.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Thomas Davy - Karen Nielsen 4 V+1 8 -650 10.0/26.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 V+2 4 -680 0.0/36.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren     - 17.5/-