Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2018.02.07

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
ED1076
109
EK7
E43
#
kn932
Ekn4
Dkn63
D9
#
K8
KD875
102
10865
#
54
632
9854
Kkn72

Optimalt kontrakt: 3D V-1 100
 NT
N88587
S77587
Ö55856
V55856
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Zalman Puterman - Maria Tendler 1 N+1 10 110 36.0/0.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö-2 4 100 34.0/2.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 1 N= 8 80 23.0/13.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 1 N= K 80 23.0/13.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars G Svensson - Ove Järnström 1 N= K 80 23.0/13.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Agneta Johansson - Ulla Wästberg 1 N= 10 80 23.0/13.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1 N= K 80 23.0/13.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 1 N= K 80 23.0/13.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Gunlis Åberg - Torgny Olsson 1 N= 10 80 23.0/13.0
Monica Gilhorn - Mona Berge Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1 N= K 80 23.0/13.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1 N= K 80 23.0/13.0
Klas Bellander - Mats Holm Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1 N= 10 80 23.0/13.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 Ö-1 5 50 11.0/25.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö-1 5 50 11.0/25.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT N-1 5 -100 8.0/28.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Bengt Rylander - Lars Svensson 1NT N-2 K -200 4.0/32.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Thomas Davy - Karen Nielsen 2 N-2 Kn -200 4.0/32.0
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Anders Freij - Peter Juhlin 1NT N-2 K -200 4.0/32.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N-3 10 -300 0.0/36.0
Ulla Öberg - Ing-Britt Bengtsson     - 15.5/-