Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2018.02.07

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
E4
D10972
D53
543
#
D8753
kn53
E8
E102
#
kn962
4
974
Dkn876
#
K10
EK86
Kkn1062
K9

Optimalt kontrakt: 5D V-2 300
 NT
N481047
S481148
Ö92292
V92292
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Gunlis Åberg - Torgny Olsson 5D S= 3 550 36.0/0.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S+2 3 480 34.0/2.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Bengt Rylander - Lars Svensson 4 S+1 E 450 23.0/13.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 N+1 2 450 23.0/13.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars G Svensson - Ove Järnström 4 S+1 5 450 23.0/13.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S+1 E 450 23.0/13.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Agneta Johansson - Ulla Wästberg 4 N+1 6 450 23.0/13.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N+1 6 450 23.0/13.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Zalman Puterman - Maria Tendler 4 N+1 2 450 23.0/13.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Thomas Davy - Karen Nielsen 4 N+1 Kn 450 23.0/13.0
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Anders Freij - Peter Juhlin 4 N+1 7 450 23.0/13.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 S+1 5 450 23.0/13.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N= D 420 12.0/24.0
Monica Gilhorn - Mona Berge Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT S+4 4 210 10.0/26.0
Klas Bellander - Mats Holm Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N+2 4 200 8.0/28.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 3 N+1 D 170 5.0/31.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S+1 E 170 5.0/31.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3 S+2 2 150 2.0/34.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V= D -140 0.0/36.0
Ulla Öberg - Ing-Britt Bengtsson     - 15.5/-