Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-09-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-09-11

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.11

Nord giv
N-S i zon
kn9863
2
Ekn74
K96
K4
KD86
85
Ekn732
ED52
E43
D92
1054
107
kn10975
K1063
D8

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N37565
S37565
Ö95868
V95868
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Klas Bellander Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT Ö-4 10 200 30/0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3NT V-3 2 150 28/2
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT Ö-2 Kn 100 23/7
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Barbro Melander - Anders Nordberg 3NT Ö-2 Kn 100 23/7
Susanne Ramel - Grete Derand Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger 4 V-2 8 100 23/7
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT Ö-2 10 100 23/7
Helen Roos - Arne Bojesson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT V-1 4 50 13/17
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT Ö-1 3 50 13/17
Birgit Hartman - Elsa Olsson Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT Ö-1 Kn 50 13/17
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan Ebba Ericsson - Ulla Regnér 3NT Ö-1 Kn 50 13/17
Kerstin Degermark - Berith Rydnemalm Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT Ö-1 Kn 50 13/17
Gunlis Åberg - Ulla Öberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT Ö-1 7 50 13/17
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 V+1 2 -110 6/24
Kerstin Schlyter-Sunnerholm - Lars-Åke Larsmyr Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3 Ö+1 Kn -130 4/26
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Karen Nielsen - Berit Linse 3NT Ö= 7 -400 1/29
Stig Unoson - Björn Klefbohm Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT Ö= Kn -400 1/29