Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-09-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-09-11

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.11

Väst giv
Ö-V i zon
9852
Dkn106
kn102
kn8
K4
K875
E754
E73
kn763
432
K86
K96
ED10
E9
D93
D10542

Optimalt kontrakt: 1NT V= -90
 NT
N66666
S66666
Ö77777
V77777
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2NT Ö-2 10 200 28/2
Gunnar Olsson - Jan Öhman Ebba Ericsson - Ulla Regnér 2NT V-2 Kn 200 28/2
Barbro Melander - Anders Nordberg Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2NT Ö-2 4 200 28/2
Stig Unoson - Björn Klefbohm Susanne Ramel - Grete Derand 2NT Ö-1 5 100 23/7
Gunlis Åberg - Ulla Öberg Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 2NT V-1 Kn 100 23/7
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2 S= K 90 20/10
Karen Nielsen - Berit Linse Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 S-1 4 -50 14/16
Ulla Borgström - Monica Wester Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT N-1 K -50 14/16
Mats Holm - Klas Bellander Kerstin Schlyter-Sunnerholm - Lars-Åke Larsmyr 3 S-1 6 -50 14/16
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 2 S-1 K -50 14/16
Hans Ryning - Gösta Wiik Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 S-1 5 -50 14/16
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 1NT V= 6 -90 7/23
Birgit Hartman - Elsa Olsson Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan 1NT V= 2 -90 7/23
Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger Kerstin Degermark - Berith Rydnemalm 2 N-2 4 -100 4/26
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Helen Roos - Arne Bojesson 2 V= 6 -110 2/28
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2NT Ö= 2 -120 0/30