Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-09-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-09-11

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.11

Väst giv
N-S i zon
D95
932
Ekn62
864
E83
Ekn5
D94
D1052
K7
K64
K53
EKkn73
kn10642
D1087
1087
9

Optimalt kontrakt: 5NT V= -460
 NT
N23352
S23352
Ö11910811
V11910811
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Helen Roos - Arne Bojesson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 6NT Ö-1 8 50 29/1
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger 6NT V-1 2 50 29/1
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 V+2 E -150 25/5
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3 V+2 6 -150 25/5
Kerstin Degermark - Berith Rydnemalm Barbro Melander - Anders Nordberg 3 V+3 9 -170 22/8
Gunnar Olsson - Jan Öhman Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan 5 V= 6 -400 20/10
Mats Holm - Klas Bellander Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö+1 Kn -430 16/14
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT Ö+1 Kn -430 16/14
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT Ö+1 2 -430 16/14
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT V+2 2 -460 7/23
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kerstin Schlyter-Sunnerholm - Lars-Åke Larsmyr 3NT Ö+2 7 -460 7/23
Karen Nielsen - Berit Linse Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT Ö+2 Kn -460 7/23
Birgit Hartman - Elsa Olsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT V+2 5 -460 7/23
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Stig Unoson - Björn Klefbohm 3NT Ö+2 Kn -460 7/23
Gunlis Åberg - Ulla Öberg Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4NT V+1 2 -460 7/23
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Susanne Ramel - Grete Derand 3NT Ö+3 4 -490 0/30