Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.30

Syd giv
Ö-V i zon
kn2
K82
D863
D762
976
954
E107
K854
E85
EDkn73
kn92
E3
KD1043
106
K54
kn109

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N54353
S44353
Ö8810810
V8810810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Richard Korse Mona Berge - Ulla Öberg 3 Ö-1 10 100 43/1
Jan Öhman - Gunnar Olsson Thomas Davy - Karen Nielsen 4 Ö-1 K 100 43/1
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 1 S-2 9 -100 38/6
Zalman Puterman - Maria Tendler Pekka Idman - Bengt Nilsson 2 S-2 6 -100 38/6
Gunilla Ljung - Gun Bellander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S-2 4 -100 38/6
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V= K -110 34/10
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Klas Bellander - Jan Clementsson 1NT Ö+1 Kn -120 31/13
Britt Lindberg - Wiviann Hassel Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT Ö+1 K -120 31/13
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö+1 Kn -140 24/20
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö= Kn -140 24/20
Christian Frisk - Mona Andersson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 Ö+1 K -140 24/20
Christer Östberg - Jan Walhagen Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 Ö= Kn -140 24/20
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 Ö= K -140 24/20
Carin Millar - Bodil Mörnstad Håkan Linse - Arne Bojesson 2 S-3 5 -150 16/28
Monika Stenmo - Helena Cewers Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT V+1 2 -150 16/28
Bibi Jönsson - Willy Landgren Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT Ö+2 Kn -150 16/28
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 Ö+1 K -170 10/34
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Marianne Andersson - Eva Landin 3 Ö+1 K -170 10/34
Rutger Persson - Claes Nilsson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 Ö+1 K -170 10/34
Jan-Erik Olsson - Anne-Catherine Svenning Bengt Emanuelsson - Anders Freij 1NT Ö+3 10 -180 4/40
Mats Andersson - Peter Moricz Kent Hermansson - Lars Becklén 2NT Ö+2 K -180 4/40
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT Ö+3 4 -180 4/40
Rolf Bergström - Christer Löfgren Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 Ö+2 K -200 0/44