Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.30

Väst giv
Ö-V i zon
E1084
Dkn43
E732
8
D62
K876
K64
1096
93
E1092
10985
K42
Kkn75
5
Dkn
EDkn753

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N1198129
S1198129
Ö24413
V24413
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S+2 10 480 43/1
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S+2 10 480 43/1
Klas Bellander - Jan Clementsson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 S+1 6 450 37/7
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 S+1 7 450 37/7
Christer Östberg - Jan Walhagen Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N+1 10 450 37/7
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 S+1 4 450 37/7
Pekka Idman - Bengt Nilsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 N= 10 420 31/13
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 N= 10 420 31/13
Jan-Erik Olsson - Anne-Catherine Svenning Mats Holm - Richard Korse 3NT N= 10 400 23/21
Anders Olsson - Sten Ahlgren Mats Andersson - Peter Moricz 3NT N= 2 400 23/21
Bengt Emanuelsson - Anders Freij Mona Berge - Ulla Öberg 3NT N= 5 400 23/21
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT N= 10 400 23/21
Bibi Jönsson - Willy Landgren Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT N= 5 400 23/21
Zalman Puterman - Maria Tendler Marianne Andersson - Eva Landin 3NT N= 9 400 23/21
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Christian Frisk - Mona Andersson 1 N+3 10 170 15/29
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Borgström - Monica Wester 3 N+1 10 170 15/29
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Kent Hermansson - Lars Becklén 2 S+3 2 150 12/32
Carin Millar - Bodil Mörnstad Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 S-1 2 -50 7/37
Monika Stenmo - Helena Cewers Britt Lindberg - Wiviann Hassel 3 S-1 7 -50 7/37
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S-1 4 -50 7/37
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT S-1 2 -50 7/37
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Thomas Davy - Karen Nielsen 4 S-2 6 -100 1/43
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 S-2 4 -100 1/43