Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.30

Nord giv
alla i zon
109
kn10876
ED
ED95
K53
K92
Kkn8764
K
kn742
E4
105
kn10863
ED86
D53
932
742

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N75977
S75977
Ö67465
V67455
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Berge - Ulla Öberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 V-3 Kn 300 44/0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Christian Frisk - Mona Andersson 3 Ö-2 3 200 42/2
Jan-Erik Olsson - Anne-Catherine Svenning Håkan Linse - Arne Bojesson 3 N+1 5 170 38/6
Mats Andersson - Peter Moricz Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 S+1 10 170 38/6
Mats Holm - Richard Korse Monika Stenmo - Helena Cewers 2 N+2 10 170 38/6
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bengt Emanuelsson - Anders Freij 2 N+1 10 140 26/18
Anders Olsson - Sten Ahlgren Klas Bellander - Jan Clementsson 2 N+1 Kn 140 26/18
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N= Kn 140 26/18
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N+1 K 140 26/18
Jan Öhman - Gunnar Olsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 N= 10 140 26/18
Pekka Idman - Bengt Nilsson Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3 N= 5 140 26/18
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Marianne Andersson - Eva Landin 3 N= 10 140 26/18
Thomas Davy - Karen Nielsen Christer Östberg - Jan Walhagen 2 N+1 10 140 26/18
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Zalman Puterman - Maria Tendler 3 N= 10 140 26/18
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Britt Lindberg - Wiviann Hassel 2 V-1 E 100 14/30
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Gunilla Ljung - Gun Bellander 3 V-1 10 100 14/30
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 V-1 10 100 14/30
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N-1 10 -100 6/38
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Rutger Persson - Claes Nilsson 3 N-1 10 -100 6/38
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2NT N-1 10 -100 6/38
Bibi Jönsson - Willy Landgren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 N-1 5 -100 6/38
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 N-1 10 -100 6/38
Carin Millar - Bodil Mörnstad Kent Hermansson - Lars Becklén 3 V= 10 -110 0/44