Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-10-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-10-25

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.25

Väst giv
ingen i zon
964
E4
K9763
742
E5
kn1092
kn108
kn1083
KD10732
D7
D4
K96
kn8
K8653
E52
ED5

Optimalt kontrakt: 3 N= 110
 NT
N69866
S69866
Ö73577
V73577
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 3 N= K 110 32/0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 Ö-2 5 100 30/2
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö-1 E 50 18/14
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 2 Ö-1 Kn 50 18/14
Ulla Borgström - Monica Wester Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 Ö-1 6 50 18/14
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Stig Unoson - Sonja Lindblom 2 Ö-1 6 50 18/14
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 Ö-1 E 50 18/14
Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 Ö-1 3 50 18/14
Rutger Persson - Claes Nilsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 Ö-1 E 50 18/14
Lars G Svensson - Ove Järnström Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2 Ö-1 3 50 18/14
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mona Berge - Ulla Öberg 2 Ö-1 E 50 18/14
Greger Jonsson - Marianne Falck Christian Frisk - Mona Andersson 2 Ö-1 E 50 18/14
Göran Nyqvist - Peter Perulf Christer Östberg - Jan Walhagen 2 Ö-1 Kn 50 18/14
Karen Nielsen - Thomas Davy Sonja Christensson - Birgit Hartman 2 Ö= 8 -110 5/27
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mats Holm - Klas Bellander 2 Ö= E -110 5/27
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Svante Berglund - Martti Niileksela 2 V+1 E -140 2/30
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Agneta Johansson - Ulla Wästberg 3 S-3 E -150 0/32