Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
765
Kkn7642
3
EK6
#
kn
D109853
D1085
74
#
EK943

Ekn9742
32
#
D1082
E
K6
Dkn10985

Optimalt kontrakt: 4NTD S-1 -100
 NT
N82679
S82679
Ö310654
V310654
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Nicolae Östner - Evert Bengtsson 1 Ö-3 E 300 38.0/0.0
Christian Frisk - Mona Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 Ö-1 E 100 36.0/2.0
Richard Korse - Svante Berglund Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 N-2 E -100 27.0/11.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3 N-2 E -100 27.0/11.0
Yvonne Tolf - Henrik Swensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S-2 Kn -100 27.0/11.0
Lars G Svensson - Ove Järnström Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 S-2 Kn -100 27.0/11.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Christer Östberg - Jan Walhagen 3 N-2 E -100 27.0/11.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Arne Bojesson - Helen Roos 3 N-2 E -100 27.0/11.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Thomas Davy - Karen Nielsen 4 S-2 Kn -100 27.0/11.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 S-2 Kn -100 27.0/11.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö= E -130 17.0/21.0
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 Ö+2 D -130 17.0/21.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Agneta Johansson - Ulla Wästberg 5 S-3 2 -150 13.0/25.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 Ö+1 E -150 13.0/25.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Håkan Linse - Jan Rönnow 4D N-2 E -300 9.0/29.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3D N-2 E -300 9.0/29.0
Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 Ö= E -600 5.0/33.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lars Durlow - Per Henriks 5 Ö= E -600 5.0/33.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4D Ö= D -710 2.0/36.0
Monica Lessing - Wiviann Hassel Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4D Ö+1 E -910 0.0/38.0
Åke Lindström - Britt Lindberg     - 13.7/-