Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
K1054
EKD6
K3
1072
#
E987
984
kn98
kn84
#
63
1052
107
KD9653
#
Dkn2
kn73
ED6542
E

Optimalt kontrakt: 6 S= 980
 NT
N712121211
S712121211
Ö61111
V61111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 3NT S+3 8 490 38.0/0.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 N+2 E 480 36.0/2.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N+2 3 460 26.0/12.0
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT N+2 5 460 26.0/12.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT N+2 K 460 26.0/12.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT N+2 6 460 26.0/12.0
Christian Frisk - Mona Andersson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT N+2 6 460 26.0/12.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3NT N+2 K 460 26.0/12.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Arne Bojesson - Helen Roos 3NT N+2 K 460 26.0/12.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT N+2 6 460 26.0/12.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 3NT N+2 K 460 26.0/12.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N+1 K 450 16.0/22.0
Yvonne Tolf - Henrik Swensson Monica Lessing - Wiviann Hassel 4 N= K 420 11.0/27.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 S+1 E 420 11.0/27.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 N= K 420 11.0/27.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Christer Östberg - Jan Walhagen 5 S+1 4 420 11.0/27.0
Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 S+3 4 170 4.0/34.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 N+1 K 170 4.0/34.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Lars Durlow - Per Henriks 4 S+2 4 170 4.0/34.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Richard Korse - Svante Berglund 4 N-1 K -50 0.0/38.0
Lars G Svensson - Ove Järnström     - -/18.0