Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Väst giv
alla i zon
#
1098632
9
D7
kn932
#
EK75
EDkn83
86
75
#
D
64
kn10932
EKD108
#
kn4
K10752
EK54
64

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N23342
S23342
Ö10109710
V10109710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT V-1 10 100 36.0/2.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3NT V-1 10 100 36.0/2.0
Arne Bojesson - Helen Roos Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 V-1 2 100 36.0/2.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Lars Durlow - Per Henriks 1NT Ö+3 5 -180 32.0/6.0
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Håkan Linse - Jan Rönnow 3NT Ö= E -600 25.0/13.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT Ö= 7 -600 25.0/13.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT V= 2 -600 25.0/13.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 3NT Ö= 4 -600 25.0/13.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö= 5 -600 25.0/13.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT V= 6 -600 25.0/13.0
Christian Frisk - Mona Andersson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V= 10 -620 18.0/20.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Yvonne Tolf - Henrik Swensson 3NT V+1 8 -630 10.0/28.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö+1 E -630 10.0/28.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT V+1 6 -630 10.0/28.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT V+1 7 -630 10.0/28.0
Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT Ö+1 E -630 10.0/28.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT Ö+1 K -630 10.0/28.0
Lars G Svensson - Ove Järnström Håkan Myrhagen - Peter Moricz 3NT Ö+1 5 -630 10.0/28.0
Monica Lessing - Wiviann Hassel Richard Korse - Svante Berglund 3NT Ö+2 5 -660 1.0/37.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT Ö+2 E -660 1.0/37.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - -/16.3