Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
Ekn109
Ekn5
Dkn54
98
#
76
986
EK72
D653
#
KD83
D7432
103
kn10
#
542
K10
986
EK742

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N89688
S89688
Ö54755
V54655
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Durlow - Per Henriks Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 1NT S+2 3 150 37.0/1.0
Arne Bojesson - Helen Roos Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2NT S+1 5 150 37.0/1.0
Monica Lessing - Wiviann Hassel Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2NT N= 3 120 28.0/10.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund 2NT N= K 120 28.0/10.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Agneta Johansson - Ulla Wästberg 2NT N= 3 120 28.0/10.0
Christian Frisk - Mona Andersson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2NT N= D 120 28.0/10.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anders Olsson - Sten Ahlgren 2NT N= 3 120 28.0/10.0
Lars G Svensson - Ove Järnström Christer Östberg - Jan Walhagen 1NT S+1 3 120 28.0/10.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT S+1 6 120 28.0/10.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 N= 2 110 19.0/19.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 2 N= 3 110 19.0/19.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 Ö-2 K 100 15.0/23.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Håkan Myrhagen - Peter Moricz 3 Ö-2 E 100 15.0/23.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Richard Korse - Svante Berglund 2NT N-1 3 -50 7.0/31.0
Yvonne Tolf - Henrik Swensson Marianne Forsberg - Tor Holmberg 1NT S-1 9 -50 7.0/31.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT N-1 2 -50 7.0/31.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 2NT N-1 4 -50 7.0/31.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 1NT S-1 7 -50 7.0/31.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3 N-1 Kn -50 7.0/31.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 Ö= 9 -110 0.0/38.0
Thomas Davy - Karen Nielsen     - 15.5/-