Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Öst giv
alla i zon
#
K2
K105
Kkn6
KD853
#
Dkn
E8764
D72
kn96
#
10965
Dkn9
E1043
E2
#
E8743
32
985
1074

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N85575
S85575
Ö57866
V57867
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Arne Bojesson - Helen Roos 2NT V-2 5 200 38.0/0.0
Lars G Svensson - Ove Järnström Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 N+1 E 140 34.0/4.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 N+1 E 140 34.0/4.0
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Thomas Davy - Karen Nielsen 2 N+1 E 140 34.0/4.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT N+1 D 120 29.0/9.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT N+1 3 120 29.0/9.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Christian Frisk - Mona Andersson 2 N= E 110 25.0/13.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Agneta Johansson - Ulla Wästberg 2 N= E 110 25.0/13.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 N-1 D -100 17.0/21.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT N-1 5 -100 17.0/21.0
Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S-1 E -100 17.0/21.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 2 N-1 E -100 17.0/21.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 N-1 E -100 17.0/21.0
Lars Durlow - Per Henriks Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 N-1 D -100 17.0/21.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Monica Lessing - Wiviann Hassel 3 V= 2 -140 10.0/28.0
Richard Korse - Svante Berglund Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 S-2 4 -200 7.0/31.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Sven Grahn - Wiveca Lindström 2NT N-2 3 -200 7.0/31.0
Yvonne Tolf - Henrik Swensson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 N-3 E -300 3.0/35.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 2NT N-3 6 -300 3.0/35.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Göran Nyqvist - Peter Perulf 1NT N-4 5 -400 0.0/38.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö     - 20.4/-