Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-10-02 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-10-02

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.02

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
E106
KD7
kn1096
Dkn4
#
D84
E109843
E7
106
#
32
kn5
KD54
E8753
#
Kkn975
62
832
K92

Optimalt kontrakt: 3NTD N-1 -100
 NT
N66478
S66478
Ö76855
V76955
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 S= E 140 30.0/0.0
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 1NT N+1 3 120 28.0/2.0
Monica Borg - Anna-Greta Fristedt Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 S= E 110 26.0/4.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mats Holm - Svante Berglund 3 Ö-1 8 100 24.0/6.0
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Barbro Melander - Anders Nordberg 1NT N= 4 90 21.0/9.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Karen Nielsen - Berit Linse 1NT N= 5 90 21.0/9.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2NT N-1 5 -50 16.0/14.0
Grete Derand - Susanne Ramel Stig Unoson - Björn Klefbohm 2 S-1 6 -50 16.0/14.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Hans Ryning - Gösta Wiik 2 N-1 Kn -50 16.0/14.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1NT N-2 E -100 11.0/19.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT N-2 Kn -100 11.0/19.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Sonja Lindblom - Christian Frisk 2 V= 6 -110 8.0/22.0
Ellinor Madsen - Leif Ekblad Marianne Wästberg - Irma Romare 2 V+1 Kn -140 6.0/24.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT N-3 Kn -150 2.0/28.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Greger Jonsson - Marianne Falck 3 S-3 7 -150 2.0/28.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3 S-3 10 -150 2.0/28.0
Lars Becklén - Jan Öhman     - 20.5/-