Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-10-02 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-10-02

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.02

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
E53
973
Kkn10863
9
#
9
KD10
E952
E8542
#
kn1062
Ekn64
D7
Kkn3
#
KD874
852
4
D1076

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N36464
S36464
Ö97968
V97968
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Borg - Anna-Greta Fristedt Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 5 V-5 E 500 30.0/0.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 4 Ö-3 4 300 27.0/3.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 Ö-3 4 300 27.0/3.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Hans Ryning - Gösta Wiik 4 Ö-2 4 200 23.0/7.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 Ö-2 4 200 23.0/7.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 S+2 E 170 20.0/10.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3NT Ö-1 4 100 17.0/13.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 Ö-1 4 100 17.0/13.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 2 N-2 6 -100 14.0/16.0
Sonja Lindblom - Christian Frisk Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 V= 9 -110 11.0/19.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Ellinor Madsen - Leif Ekblad 2 Ö= 4 -110 11.0/19.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 2NT Ö= K -120 8.0/22.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Grete Derand - Susanne Ramel 3 S-3 K -150 5.0/25.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Barbro Melander - Anders Nordberg 2NT Ö+1 K -150 5.0/25.0
Lars Becklén - Jan Öhman Karen Nielsen - Berit Linse 4 S-5 E -250 2.0/28.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 3D S-3 E -500 0.0/30.0
Mats Holm - Svante Berglund     - 18.5/-