Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-10-02 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-10-02

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.02

? ?
Nord giv
alla i zon
#
E10
84
7642
ED865
#
75
KD105
95
kn10942
#
KD984
kn9762
EKD
#
kn632
E3
kn1083
K73

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N77245
S77245
Ö651197
V651198
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Bibi Jönsson - Willy Landgren 1 Ö+1 E -110 30.0/0.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 1NT V+1 6 -120 28.0/2.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1 V+2 E -140 26.0/4.0
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 2 Ö+2 3 -170 22.0/8.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Barbro Melander - Anders Nordberg 2 Ö+2 Kn -170 22.0/8.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Greger Jonsson - Marianne Falck 2 Ö+2 Kn -170 22.0/8.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2NT Ö+2 Kn -180 18.0/12.0
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Mats Holm - Svante Berglund 2 N-2 E -200 15.0/15.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ellinor Madsen - Leif Ekblad 2 Ö+3 Kn -200 15.0/15.0
Grete Derand - Susanne Ramel Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 Ö= Kn -620 10.0/20.0
Lars Becklén - Jan Öhman Birgit Hartman - Elsa Olsson 4 Ö= Kn -620 10.0/20.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Karen Nielsen - Berit Linse 4 Ö= 3 -620 10.0/20.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Hans Ryning - Gösta Wiik 4 Ö+1 Kn -650 3.0/27.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 4 V+1 E -650 3.0/27.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Sonja Lindblom - Christian Frisk 4 Ö+1 Kn -650 3.0/27.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 4 Ö+1 Kn -650 3.0/27.0
Marianne Wästberg - Irma Romare     - 15.9/-