Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » måndag 28 aug scratch 2017-08-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 28 aug scratch 2017-08-28

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.28

Syd giv
ingen i zon
87
Kkn4
E1086
E1087
kn106
103
K32
kn9643
KD543
E876
kn4
K5
E92
D952
D975
D2

Optimalt kontrakt: 3 S= 110
 NT
N79867
S79867
Ö64575
V64575
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N+2 E 130 32.0/0.0
Östen Svantesson - Mats Holm Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 1NT N+1 6 120 29.0/3.0
Lisbeth Engdahl - Claes Engdahl Karin Sjögren - Lisa Camp 2NT S= 6 120 29.0/3.0
Anita Persson - Susanne Ramel Stig Unoson - Björn Klefbohm 2 S= Kn 110 24.0/8.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3 S= 3 110 24.0/8.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Hans Ryning - Gösta Wiik 3 N= K 110 24.0/8.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3 Ö-2 5 100 20.0/12.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 Ö-1 D 50 18.0/14.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 S-1 10 -50 15.0/17.0
Anna-Greta Ekelund - Anne-Catherine Svenning Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 S-1 6 -50 15.0/17.0
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Bodil Mörnstad - Carin Millar 1 Ö= 2 -80 12.0/20.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2 Ö= D -110 6.0/26.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2 Ö= D -110 6.0/26.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 Ö= 5 -110 6.0/26.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Åke Kajrup - Jan Öhman 1 V+1 D -110 6.0/26.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Karen Nielsen - Thomas Davy 2 Ö= 2 -110 6.0/26.0
Mona Berge - Ulla Öberg Klas Bellander - Alf Roos 2 Ö+1 5 -140 0.0/32.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson     - -/12.2