Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
ED82
D86
kn732
K2
#
K76
7
E9864
E964
#
5
Ekn10542
KD5
D53
#
kn10943
K93
10
kn1087

Optimalt kontrakt: 4 V= -130
 NT
N53487
S53487
Ö89846
V810846
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Douglas Krook Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 N= E 140 39.0/1.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S+1 7 140 39.0/1.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö-2 Kn 100 32.0/8.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Gunlis Åberg - Stig Unoson 3 Ö-2 10 100 32.0/8.0
Ulla Borgström - Monica Wester Östen Svantesson - Klas Bellander 4 Ö-2 10 100 32.0/8.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 V-2 E 100 32.0/8.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT V-2 2 100 32.0/8.0
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 Ö-1 10 50 20.0/20.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Kerstin Boberg - Mats Andersson 3 Ö-1 10 50 20.0/20.0
Richard Korse - Svante Berglund Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4 Ö-1 10 50 20.0/20.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Kicki Orre - Kent Hermansson 3NT V-1 2 50 20.0/20.0
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö-1 Kn 50 20.0/20.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Mona Berge - Ulla Öberg 3NT V-1 2 50 20.0/20.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 Ö-1 Kn 50 20.0/20.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 N-2 K -100 11.0/29.0
Kristi Meier - Per Nilsson Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 4D N-1 K -100 11.0/29.0
Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 3 V= 6 -110 8.0/32.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3 Ö= Kn -140 3.0/37.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Christian Frisk - Mona Andersson 3 Ö= 10 -140 3.0/37.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Thomas Davy - Karen Nielsen 2 Ö+1 10 -140 3.0/37.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 Ö= Kn -140 3.0/37.0
Johan Dieden - Per Henriks     - -/21.7