Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
843
Ekn985
Dkn
E76
#
D7
D
EK52
Dkn8432
#
Ekn5
7632
8763
109
#
K10962
K104
1094
K5

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N55998
S55998
Ö87444
V87444
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3 V-2 E 200 40.0/0.0
Lars G Svensson - Douglas Krook Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 2 N+2 E 170 36.0/4.0
Christian Frisk - Mona Andersson Kerstin Boberg - Mats Andersson 3 N+1 10 170 36.0/4.0
Richard Korse - Svante Berglund Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 N+2 10 170 36.0/4.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 N+1 10 140 27.0/13.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Sonja Christensson - Bo Månsson 2 N+1 10 140 27.0/13.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3 N= 10 140 27.0/13.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Gunlis Åberg - Stig Unoson 2 N+1 10 140 27.0/13.0
Mona Berge - Ulla Öberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 N+1 10 140 27.0/13.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Gun Bellander - Ulla Lundström 3 N= 10 140 27.0/13.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Zalman Puterman - Maria Tendler 2 S= K 110 19.0/21.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 N= 9 110 19.0/21.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Thomas Davy - Karen Nielsen 3 V-1 D 100 15.0/25.0
Östen Svantesson - Klas Bellander Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3 V-1 D 100 15.0/25.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N-1 E -50 8.0/32.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N-1 10 -50 8.0/32.0
Ulla Borgström - Monica Wester Kicki Orre - Kent Hermansson 3 S-1 D -50 8.0/32.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N-1 E -50 8.0/32.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Johan Dieden - Per Henriks 2 N-1 10 -50 8.0/32.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Gunnar Olsson - Jan Öhman 2 V= D -90 2.0/38.0
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 2 V+1 E -110 0.0/40.0
Kristi Meier - Per Nilsson     - -/16.8