Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Syd giv
alla i zon
#
K106
98
D987
EK43
#
E7
Kkn6532
kn
Dkn75
#
kn952
1074
E10632
8
#
D843
ED
K54
10962

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N87476
S87476
Ö56955
V56856
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristi Meier - Per Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 S+1 Kn 140 40.0/0.0
Christian Frisk - Mona Andersson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 S+1 D 110 38.0/2.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 4 V-1 9 100 34.0/6.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 V-1 6 100 34.0/6.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V-1 E 100 34.0/6.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 S-1 Kn -100 27.0/13.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 2 S-1 Kn -100 27.0/13.0
Johan Dieden - Per Henriks Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT S-1 2 -100 27.0/13.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 N-1 10 -100 27.0/13.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Sonja Christensson - Bo Månsson 3 V= E -140 19.0/21.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Lars G Svensson - Douglas Krook 2 V+1 K -140 19.0/21.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Zalman Puterman - Maria Tendler 2 V+1 E -140 19.0/21.0
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 2 V+1 8 -140 19.0/21.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Kerstin Boberg - Mats Andersson 3 V+1 E -170 12.0/28.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gunlis Åberg - Stig Unoson 2 Ö+2 E -170 12.0/28.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 V+2 E -170 12.0/28.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Richard Korse - Svante Berglund 2 S-2 3 -200 8.0/32.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S-3 5 -300 5.0/35.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Ulla Borgström - Monica Wester 4 S-3 Kn -300 5.0/35.0
Östen Svantesson - Klas Bellander Mona Berge - Ulla Öberg 3D V= E -730 2.0/38.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 4D V= E -790 0.0/40.0
Kicki Orre - Kent Hermansson     - 22.4/-