Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
Ekn65
EKkn952
EK
2
#
84
D1086
D85
kn1075
#
K1093
43
kn104
K843
#
D72
7
97632
ED96

Optimalt kontrakt: 6 N= 920
 NT
N912111110
S911111110
Ö41222
V41222
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT S+2 Kn 460 40.0/0.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N+1 3 450 32.0/8.0
Richard Korse - Svante Berglund Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 4 N+1 9 450 32.0/8.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S+1 Kn 450 32.0/8.0
Johan Dieden - Per Henriks Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N+1 3 450 32.0/8.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Zalman Puterman - Maria Tendler 4 N+1 4 450 32.0/8.0
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Östen Svantesson - Klas Bellander 4 N+1 3 450 32.0/8.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Kicki Orre - Kent Hermansson 4 N+1 4 450 32.0/8.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT S+1 8 430 24.0/16.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 4 N= Kn 420 20.0/20.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N= Kn 420 20.0/20.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Britt Lindberg - Åke Lindström 4 N= Kn 420 20.0/20.0
Gunlis Åberg - Stig Unoson Lars G Svensson - Douglas Krook 3NT S= 6 400 15.0/25.0
Ulla Borgström - Monica Wester Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT S= 5 400 15.0/25.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Kerstin Boberg - Mats Andersson 2 N+3 4 200 12.0/28.0
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Sonja Christensson - Bo Månsson 1 N+3 10 170 9.0/31.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 N+1 3 170 9.0/31.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 3 N= Kn 140 6.0/34.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Gun Bellander - Ulla Lundström 6NT S-1 Kn -50 4.0/36.0
Christian Frisk - Mona Andersson Gunnar Olsson - Jan Öhman 6 N-2 Kn -100 2.0/38.0
Kristi Meier - Per Nilsson Thomas Davy - Karen Nielsen 6 N-3 Kn -150 0.0/40.0
Mona Berge - Ulla Öberg     - -/19.7