Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Väst giv
alla i zon
#
D4
94
D8763
D1082
#
10986
kn3
EKkn5
943
#
EK2
ED8
1094
Ekn75
#
kn753
K107652
2
K6

Optimalt kontrakt: 3NT V= -600
 NT
N44644
S44644
Ö98799
V98799
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Davy - Karen Nielsen Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö-3 6 300 40.0/0.0
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT Ö-2 6 200 33.0/7.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Kerstin Boberg - Mats Andersson 3NT Ö-2 6 200 33.0/7.0
Christian Frisk - Mona Andersson Gunlis Åberg - Stig Unoson 4 Ö-2 9 200 33.0/7.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lars G Svensson - Douglas Krook 4 V-2 9 200 33.0/7.0
Richard Korse - Svante Berglund Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 V-2 6 200 33.0/7.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 V-2 9 200 33.0/7.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT Ö-1 2 100 23.0/17.0
Ulla Borgström - Monica Wester Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö-1 6 100 23.0/17.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3NT Ö-1 6 100 23.0/17.0
Östen Svantesson - Klas Bellander Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT Ö-1 5 100 23.0/17.0
Kristi Meier - Per Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT Ö= 6 -90 18.0/22.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S-1 E -100 15.0/25.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 S-1 E -100 15.0/25.0
Johan Dieden - Per Henriks Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT Ö+1 6 -120 12.0/28.0
Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson Anders Nordberg - Kristin Ekholm 2NT Ö+2 6 -180 10.0/30.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S-2 9 -200 8.0/32.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Sonja Christensson - Bo Månsson 3NT Ö= 5 -600 4.0/36.0
Mona Berge - Ulla Öberg Kicki Orre - Kent Hermansson 3NT Ö= 6 -600 4.0/36.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Gun Bellander - Ulla Lundström 3NT Ö= 6 -600 4.0/36.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3NT Ö+1 5 -630 0.0/40.0
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg     - -/23.8